AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Młoda kobieta przed telewizorem

Filmy i seriale jako źródło inspiracji przy wyborze osłony okiennej

Polub ten wpis!

Decydując się na zakup żaluzji, rolety czy dowolnej innej osłony okiennej, zwykle kierujemy się trendami wyznaczonymi przez serwisy branżowe (przeglądając zaprezentowane w nich aranżacje) czy też „podpatrujemy” sąsiadów i znajomych, którzy właśnie wymienili np. starą roletę na piękne plisy. Przeglądamy też galerie zdjęć udostępniane przez samych producentów osłon okiennych na ich stronach internetowych. A gdyby tak zaczerpnąć inspirację z popularnych seriali lub filmów uznawanych za „kultowe”?

Niepozorne tło, któremu warto się przyjrzeć

Wystrój wnętrz w serialach czy filmach odgrywa często dużą rolę – ma za zadanie pokazać np. z jakiej warstwy społecznej wywodzi się główny bohater, a czasem idealny porządek panujący w jego mieszkaniu, dodatkowo podkreśla jego cechy charakteru (skrupulatność, dokładność czy zorganizowanie). Rzadko jednak zwracamy uwagę na to, co najczęściej skrywa się w tle – osłony okienne. A przecież często i one odgrywają swoją rolę w tym, co dzieje się na ekranie! W thrillerach czy filmach akcji antagonista będzie szpiegował swoje ofiary spoglądając na nie poprzez blaszki żaluzji, z kolei w serialach czy filmach obyczajowych, śledzić będziemy zmagania z rzeczywistością przez osoby, z którymi łatwiej nam się utożsamiać. Ale zwykle, skoncentrowani na przedstawionej nam historii i na bohaterach, nie zwracamy zbyt dużej uwagi na tło (chyba, że reżyser chce – z uwagi na fabułę – skupić nasz wzrok na czymś konkretnym). Tymczasem okazuje się, że filmy czy seriale telewizyjne mogą być znakomitą inspiracją, jeśli chcemy zmienić aranżację mieszkania czy szukamy pomysłu na nową osłonę okienną.

Dodatkowe ciekawostki

Cofnięcie się w czasie dzięki magii srebrnego ekranu pozwala nam także sprawdzić, co było w modzie na początku XXI-ego wieku choćby w Stanach Zjednoczonych i porównać te trendy z polskim rynkiem w tym samym okresie. Im dłuższą podróż w czasie odbędziemy, tym większe różnice będziemy w stanie dostrzec – wystarczy wspomnieć lata 80-te ubiegłego wieku.

Czym się zainspirować?

Zapraszamy Państwa na wspólną podróż przez świat srebrnego ekranu. W najbliższych tygodniach publikować będziemy artykuły, z których każdy poświęcony będzie dekoracjom okiennym, jakie można „podpatrzeć” w wybranym przez nas serialu lub filmie. Mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa nie tylko nowy i ciekawy sposób spojrzenia na popularne tytuły, ale jednocześnie inspiracja do wprowadzenia zmian w swoim najbliższym otoczeniu.

Żaluzje poziome a serial "Dexter"
Wygodna osłona okienna do biura