AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Szare żaluzje drewniane 25cm

Czy istnieją dekoracje okienne, idealne dla… alergików?

Polub ten wpis!

Alergicy, w trosce o swoje zdrowie, starają się unikać potencjalnych źródeł alergenów w swoim otoczeniu. Czy jednak dekoracje okienne mogą pomóc tym, którzy uczuleni są na pyłki roślin, a nawet na roztocza bytujące w zakurzonych miejscach? Tak! Świadomy wybór odpowiedniej osłony okiennej, nie wyeliminuje co prawda alergenów, ale może zminimalizować ich ilość, ułatwiając funkcjonowanie alergikom. Pamiętajmy – osłony okienne to przede wszystkim funkcjonalność, a nie tylko estetyka!

Żaluzje: łatwe w czyszczeniu i odporne na kurz

Żaluzje aluminiowe charakteryzują się gładką powierzchnią co sprawia, że zarówno pyłki z zewnątrz, jak i „domowy” kurz, mają trudności z gromadzeniem się na listwach. Żaluzje aluminiowe są też stosunkowo łatwe w utrzymaniu w czystości, co może pomóc w minimalizacji ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Ich częste przecieranie wilgotną szmatką w zupełności wystarczy do zapewnienia sobie osłony okiennej wolnej od alergenów.

Warto też dodać, że żaluzje aluminiowe są odporne na wilgoć, a to sprawia, że są mniej podatne na rozwój pleśni. To dodatkowe zabezpieczenie może być korzystne dla alergików, zwłaszcza w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (np. w łazience czy w kuchni).

A żaluzje drewniane? Jeśli są odpowiednio zabezpieczone przez producenta, spełnią swoje zadanie równie skutecznie, jak żaluzje wykonane z aluminium!

Rolety materiałowe

wyprodukowane przez naszą firmę. są wyjątkowo odporne na kurz. Ich materiał wręcz „odpycha” zanieczyszczenia i sprawia, że drobinki kurzu po prostu nie osadzają się na tkaninie. Wystarczy zatem regularnie je przecierać zwilżoną szmatką, aby zapewnić sobie czyste osłony okienne, dodatkowo chroniące nasze wnętrze przed nadmiarem kurzu (a tym samym także roztoczy).

Niezastąpione moskitiery

W okresie wiosny i lata, niezastąpione w zakresie ochrony przed pyłkami, są moskitiery. Kupowane zazwyczaj z myślą o ochronie wnętrza przed insektami, stanowią również barierę dla części pyłków roślinnych. Te, zamiast gromadzić się w naszym mieszkaniu czy domu, osiadają na moskitierze. Wystarczy zatem regularnie ją odkurzać (końcówką do delikatnych powierzchni), a po zakończonym sezonie, umyć, wysuszyć i zabezpieczyć (np. folią), by mogła nam posłużyć także w kolejnym sezonie.

Alergicy mogą zatem pomóc sobie w tworzeniu bezpiecznego środowiska we własnym mieszkaniu (przynamniej ci, którzy zmagają się z alergiami na roztocza i pyłki roślin), dzięki odpowiedniemu wyborowi dekoracji okiennej. Żaluzje aluminiowe i drewniane, a także rolety materiałowe, charakteryzują się łatwością w utrzymaniu czystości i gładkimi powierzchniami, dzięki czemu nie gromadzi się na nich kurz, a utrzymanie ich w czystości jest wyjątkowo proste. Na czas pylenia, warto zamontować w oknach moskitiery, które będą stanowiły znakomite zabezpieczenie nie tylko przed owadami, ale także pyłkami z zewnątrz.

Pokój nastolatka a dobór dekoracji okiennych
Żaluzje jako idealne rozwiązanie dla biznesu