AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Jasne żaluzje drewniane - 3 okna

Pokój nastolatka a dobór dekoracji okiennych

Polub ten wpis!

Nastolatkowie powinni sami decydować o tym, w jaki sposób ma wyglądać ich prywatna przestrzeń. Nie oznacza to jednak, że ich Rodzice całkowicie zwolnieni są z obowiązku dopilnowania, by pomysły ich wchodzących w dojrzałość dzieci, nie okazały się po prostu niefunkcjonalne. Warto wspólnie porozmawiać o wizji, jaką nastolatek ma na własne cztery kąty. To również dobra okazja do przekazania „latorośli”, że Rodzice liczą się z jej zdaniem, ale także okazują jej zaufanie. O pokój trzeba będzie przecież dbać, a skoro pozwalamy nastolatkowi na podejmowanie decyzji o wystroju wnętrza, oznacza to, że będzie on (lub ona) odpowiadać za to, by panował w nim porządek. Dekoracje okienne mogą w dużym stopniu wpłynąć nie tylko na funkcjonalność pokoju, ale także o jego estetyce oraz ułatwić utrzymanie okna i jego okolic w idealnej (czy też zbliżonej do ideału) czystości. P

Dostosowanie osłon do zainteresowań

Osoby nastoletnie często interesują się bez mała wszystkim – wynika to z faktu, że w tym okresie życia, zaczynają odkrywać swoją osobowość oraz upodobania. Mogą się one zmieniać z tygodnia na tydzień, ale zdarza się też, że Rodzice dostrzegają utrzymującą się u ich dojrzewającego dziecka fascynację konkretnym piosenkarzem/piosenkarką, dyscypliną sportową czy konkretnym hobby (np. rysowaniem).

Dekoracje okienne mogą służyć jako inspiracja lub odzwierciedlać zainteresowania, którym nastolatek jest szczególnie wierny. Roleta materiałowa z nadrukiem to w takiej sytuacji strzał w dziesiątkę (o ile osoba zainteresowana poprze taki pomysł – może się bowiem okazać, że osłona okienna z ściśle powiązana z hobby młodego człowieka, przez niego samego nie zostanie zaaprobowana).

Wówczas powinniśmy skupić na takich aspektach jak

funkcjonalność i łatwość czyszczenia

ponieważ, nie oszukujmy się, niewiele nastoletnich osób jest pedantami, ceniącymi sobie wszechobecny porządek i czystość. Warto zatem porozmawiać o tym aspekcie i zastanowić się, jaka dekoracja okienna nie będzie wymagała zbyt dużego wysiłku w utrzymaniu jej w dobrym stanie.

Równie łatwe w utrzymaniu w czystości i w obsłudze, są żaluzje (tak aluminiowe, jak i drewniane). Co prawda przecieranie ściereczką lameli może zająć więcej czasu, ale pamiętajmy – to nastolatek decyduje się na konkretną dekorację okienną, a tym samym, będzie za nią odpowiedzialny!

A co z roletami dzień-noc?

Są piękne, popularne, dostępne w wielu kolorach – mogą zatem być kuszącym wyborem dla dojrzewającego dziecka. Nastolatek (w przeciwieństwie do kilkulatka) nie uszkodzi delikatnych tkanin, raczej nie wpadnie też na pomysł testowania na dekoracji okiennej kredek czy flamastrów. Warto jednak zwrócić jego uwagę na fakt, że tego rodzaju osłona wymaga regularnego usuwania z niej kurzu (najlepiej odkurzaczem z końcówką „szczoteczki”). Dobrze będzie też zademonstrować sposób dbania o rolety dzień-noc, ustawiając odkurzacz na niskie obroty i pokazując, w jaki sposób czyścić rolety, by ich nie uszkodzić.

Wybór odpowiednich dekoracji okiennych do pokoju nastolatka to kwestia zarówno funkcjonalności i estetyki, ale przede wszystkim – wsłuchania się w oczekiwania dorastającego dziecka. Dostosowanie dekoracji do zainteresowań, łatwości w czyszczeniu oraz stylu wnętrza, może pomóc w stworzeniu przestrzeni, która będzie nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale także komfortowa i praktyczna dla wkraczającego w dorosłość nastolatka. To też znakomita okazja do wspólnego planowania wystroju oraz powierzenie dziecku odpowiedzialności za dokonany wybór.

Podsumowanie - dekoracje okienne a Użytkownik
Funkcjonalne dekoracje okienne dla osób korzystających z wózków inwalidzkich