AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Białe rolety kasetkach

Czy w tym roku warto zakupić rolety materiałowe?

Polub ten wpis!

Obok żaluzji aluminiowych, to właśnie rolety materiałowe cieszą się niesłabnącą popularnością. I choć nie są to najbardziej nowoczesne dekoracje okienne, to zarówno ich estetyka, funkcjonalność jak i cena sprawiają, że również w bieżącym roku mogą być trafionym wyborem.

Czy rolety materiałowe mogą być eleganckie?

Naturalnie. Co prawda ich prosta konstrukcja sprawia, że wiele osób nie wyobraża sobie tej dekoracji okiennej, jako „stylowej”. Warto przypomnieć zatem, że współczesne rolety materiałowe produkowane są w ogromnej palecie zarówno barw, jak i wzorów. A dzięki temu „zwykła płachta materiału” zawieszona w oknie, może okazać się zarówno dopełnieniem aranżacji wnętrza, jak i jego ozdobą. Pasować będzie do mieszkań w blokach, do apartamentów, domów wolnostojących, a także kamienic. Jest równie wszechstronna, jak opisywane w ubiegłym tygodniu żaluzje aluminiowe.

Dodatkowo dzięki roletom materiałowym możemy faktycznie stworzyć ozdobę dla okna, wybierając ciekawe wzory – w zależności od pomieszczenia, w którym osłona zostanie zamontowana. Wystarczy zajrzeć do naszej galerii wzorników, by przekonać się, jak wiele możliwości dekoracyjnych stwarzają nowoczesne rolety materiałowe.

Zresztą – nawet jednolity kolor materiału sprawia, że ta osłona okienna prezentuje się po prostu dobrze!

Funkcjonalność

Rolety materiałowe są niezwykle łatwe w obsłudze i mało „awaryjne” (pod warunkiem, że kupujemy je na wymiar; te z marketów, wybierane „na oko”, mogą stwarzać więcej problemów). Dodatkowo wyjątkowo łatwo utrzymać je w czystości, a trudniejsze plamy można usunąć z wykorzystaniem odrobiny płynu do mycia naczyń.

Funkcjonalność rolet materiałowych przejawia się także w ich uniwersalności – można je zamontować w każdym pomieszczeniu. Jedynie kuchnia może sprawić, że ta osłona nie przetrwa próby czasu (w sytuacji, w której okno znajduje się blisko palników gazowych czy płyty indukcyjnej). Zachlapanie tkaniny gorącym tłuszczem czy sosem może sprawić, że ciężko będzie usunąć tak powstałą plamę. Oczywiście prostym rozwiązaniem może być uniesienie rolety do góry na czas przygotowywania posiłków. Znacznie łatwiej jest przecież wyczyścić szybę, niż dowolną osłonę okienną.

Rolety na każdą pogodę

Zaletą rolet materiałowych jest też możliwość wykorzystania ich w oknach z wystawą na dowolną stronę świata. Jedyne, czego należy dopilnować to to, by dekoracje zamawiane dla okien wschodnich i południowych, były nieco ciemniejsze i wykonane na tkaninie podgumowanej. To pozwoli zmniejszyć siłę, z jaką latem nagrzewać się będzie pomieszczenie, chronione przez tak skonstruowane rolety. Z kolei delikatne i jasne rolety sprawdzą się w oknach z wystawą na północ, zapewniając dostęp naturalnego światła nawet w okresie jesienno-zimowym.

A koszty?

Rolety materiałowe są nadal jednym z tańszych rozwiązań, jeśli chodzi o dekoracje okienne.  Rolety materiałowe w kasetce (przy założeniu standardowych wymiarów okna), to wydatek od 100 złotych brutto w górę. Droższe będą oczywiście rolety podgumowane czy z nadrukowanymi wzorami, wciąż jednak można uznać, że zakup tych właśnie osłon będzie rozsądną opcją pod kątem ceny.

Wszyscy, którzy przymierzają się do wymiany swoich dekoracji okiennych na nowe, a wciąż są nieprzekonani do rolet materiałowych, mogą w każdej chwili skontaktować się z naszymi przedstawicielami, aby uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania. Serdecznie do tego zachęcamy.

Zanim kupisz rolety rzymskie
Rolety zaciągane od dołu od producenta