AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Ozdobna plisa Łódź zdj. 2

Estetyka i elegancja w dobrej cenie

Polub ten wpis!

Osłony okienne to obecnie znacznie więcej, niż ochrona przed słońcem czy zapewnienie prywatności. To dekoracje, które nie tylko stanowią dopełnienie aranżacji wnętrza, ale często stają się także jednym z jego najbardziej efektownych elementów. Takie są na przykład rolety rzymskie, choć ich cena (od 600 złotych w górę) może okazać się zbyt wysoka, by decydować się na nie przy obecnej inflacji i wszechobecnym wzroście cen.

Warto jednak pamiętać, że nietuzinkowym rozwiązaniem są

plisy

które nie tylko wpiszą się w każdy rodzaj wnętrza, ale również dostosują się do dowolnego okna – bez względu na jego wymiary czy kształt. Zamontować je można w oknach standardowych, kwadratowych, okrągłych, trójkątnych… Dla plis nie ma przeszkód, którym nie są w stanie sprostać. a Ich cena (od 180 złotych) jest też o wiele korzystniejsza, niż w przypadku rolet rzymskich. Fakt, że dostępne są nie tylko w dowolnych kształtach i rozmiarach, ale również w bogatej gamie kolorystycznej sprawia, że dekoracja ta jest uniwersalna pod każdym względem.

Dowolna aranżacja pomieszczenia

może być znakomicie dopełniona właśnie dzięki plisom. Sprawdzą się w mieszkaniach w stylu nowoczesnym, industrialnym czy eko. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor żaluzji plisowanych (ewentualnie wybrać wersję z nadrukowanymi wzorami), by stworzyć niepowtarzalną dekorację, która ozdobi okno, jednocześnie spełniając podstawowe funkcje osłony okiennej.

Warto jednak pamiętać, że plisy (zwłaszcza te o dużej przepustowości światła (idealne do okien z wystawą na północ), wykonane są z delikatnego materiału – należy zatem dbać o nie na bieżąco i zawsze zgodnie z zaleceniami producenta. Większość plis renomowanych marek jest na tyle wytrzymała, że można je poddać nawet „kąpieli”  nawet w wannie – po namoczeniu i usunięciu kurzu, wystarczy plisę zwinąć i na nowo umieścić w ramie.

Dodatkowe zalety plis

Poza estetyką, funkcjonalnością i łatwym czyszczeniem, plisy są jednymi z tych osłon okiennych, którymi można sterować za pomocą pilota. Jest to wygodne rozwiązanie nie tylko dla przeciętnego użytkownika, który lubi korzystać z dobrodziejstw współczesnej technologii, ale też dla osób starszych. Bez konieczności wstawania z fotela czy kanapy mogą one z łatwością kontrolować nasłonecznienie pomieszczenia, bez potrzeby każdorazowego podchodzenia do okna.

Osoby, których plisy zamontowane są na dużych przeszkleniach dachowych (np. na tarasie), również docenią możliwość kontrolowania ich za pomocą wygodnego pilota. Są to zatem dekoracje, których funkcjonalność i uniwersalność wykracza poza możliwości wielu innych osłon okiennych. A wspomniana wcześniej estetyka i elegancja tych dekoracji sprawi, że bez trudu znajdą swoich zwolenników.

Wszystkich, którzy zainteresowani są montażem plis, doradztwem w zakresie ich wyboru oraz oszacowaniem kosztu montażu, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Dekoracje okienne od producenta - czy mają jakieś wady?
Czy można oszczędzić na zakupie rolet materiałowych?