AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety materiałowe w kasetkach

Czy można oszczędzić na zakupie rolet materiałowych?

Polub ten wpis!

Tak – zresztą oszczędności dotyczą nie tylko rolet. Mamy na myśli osłony, które różnią się między sobą zarówno tworzywem, wyglądem, jak i ceną. Jeśli nasze dotychczasowe dekoracje okienne już dawno przestały nie tylko prezentować się estetycznie, ale także spełniać swoje podstawowe funkcje, warto wymienić je na nowe.

Nowe rolety materiałowe w rozsądnych cenach

Cena rolety materiałowej w kasecie (dla okna o najczęściej spotykanych wymiarach), zaczyna się od 100 złotych brutto. Zaznaczmy, że przyjęte standardy dla okien PCV to szerokość 1765 mm i wysokość 1435 mm. Takiej wielkości okna dominują w blokach, choć oczywiście od tej reguły istnieją wyjątki. Okna w mieszkaniach o większej powierzchni, są z reguły wyższe i szersze. Podobnie jest w apartamentowcach czy w domach wolnostojących. Dodatkowa szklana przestrzeń wymaga dekoracji, która będzie w stanie zakryć całe okno, a to zostaje wliczone w cenę dekoracji – np. rolety materiałowej w kasetce.

Jeśli w naszym mieszkaniu znajdują się okna PCV standardowe, możemy dodatkowo zmniejszyć koszt rolety decydując się na:

  • roletę bez nadruków czy wzorów;

  • roletę lekko zaciemniającą (bez podgumowania);

  • zamontowanie rolet w tych pomieszczeniach, w których są one absolutnie niezbędne.

Jeśli mieszkamy w bloku i nasz lokal znajduje się na tyle wysoko, że nie musimy obawiać się o zachowanie prywatności, możemy spokojnie zrezygnować z montażu rolet nawet w łazience, a dolną część okna zakryć specjalną folią, która odpowiednio przyklejona do szyby, przetrwa warunki panujące w łazience.

Rezygnacja dekoracji?

Wysokie piętra pozwalają na rezygnację z osłon okiennych, jeśli nie są one absolutnie niezbędne (mają np. wystawę północną). Z drugiej jednak strony „gołe okna” nie sprawiają dobrego wrażenia i domownicy mogą odczuwać dyskomfort – nawet mając świadomość, że nikt nie naruszy ich prywatności. W tej sytuacji warto zamontować rolety materiałowe w kasetkach w kluczowych pomieszczeniach – w pokoju dziecka, sypialni czy w salonie. Przy wystawie okien na północ, wystarczy niemal transparentna roleta materiałowa.

Jeśli natomiast okna wychodzą na południe czy zachód, koszt rolety materiałowej się zwiększy, ponieważ przed nagrzaniem pomieszczenia latem, warto zamontować rolety podgumowane. Są one droższe od rolet transparentnych, ale mimo wszystko – warte swojej ceny (co odczujemy właśnie w okresie wysokich temperatur).

Odpowiednie rolety materiałowe

pomoże dobrać ekspert. Nie wstydźmy się pytań o redukcję kosztów – zwłaszcza w obecnych czasach potrzeba zaoszczędzenia jest jak najbardziej zrozumiała. Profesjonalna firma nigdy nie będzie próbowała przekonać nas do montażu droższych dekoracji, gdy nie ma ku temu realnej potrzeby. Warto zatem skontaktować się choćby z przedstawicielami naszej firmy, którzy podczas bezpłatnego pomiaru okien i wyceny, doradzą również jakie rolety materiałowe sprawdzą się w naszym przypadku najlepiej, a także wskażą pomieszczenia, które mogą obyć się bez rolet (sugerując w ich miejsce inne rozwiązania).

Estetyka i elegancja w dobrej cenie
Okna z wystawą na wschód i na zachód a ich osłony