AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Roleta materiałowa w łazience

Jaka roleta sprawdzi się w łazience?

Polub ten wpis!

Osłona okienna w łazience to konieczny element wyposażenia, który zapewnia nam poczucie intymności i komfortu. Współcześni architekci coraz chętniej umieszczają w projektach łazienek okna. Mogą mieć one rozmaite kształty i rozmiary, a dzięki możliwości zamówienia rolety na wymiar, nie ma większych problemów z ich przesłonięciem.

Roleta do łazienki – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

 • Przede wszystkim na materiał, z którego osłona okienna została wykonana. Tu idealnie sprawdzą się tkaniny wodoodporne, które nie są podatne na działanie pary wodnej i wilgoci. Mogą to być rolety i verticale wyprodukowane z PVC lub aluminiowe żaluzje. Materiały te nie wchłaniają wody, a co więcej, są łatwe w utrzymaniu czystości.

 • Na fakturę rolety lub żaluzji – im gładsza, tym lepsza. Na „szorstkiej” powierzchni szybciej będzie zbierał się brud. Może również pojawić się pleśń.

 • Na kolor – idealnie, gdy odcień rolety komponuje się z płytkami lub elementami dekoracyjnymi. Doskonale sprawdzą się rolety impregnowane, odporne na blaknięcie.

 • Na styl osłony okiennej. W ofercie marki AleRolety dostępne są nowoczesne modele rolet do wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy też loftowym. Nie brakuje również propozycji do łazienki urządzonej w duchu retro, klasycznym czy glamour.

 • Na typ rolety, a dokładniej grubość tkaniny, z której została wykonana. Tu mamy do wyboru 3 opcje:

  1) rolety żakardowe (lekko prześwitujące) – delikatnie rozpraszają światło; znajdują zastosowanie w łazienkach zlokalizowanych na wyższych piętrach, z dala od spojrzeń przechodniów; wybierane z uwagi na wyjątkowe walory estetyczne;

  2) uniwersalne – najpopularniejszy model rolety; gwarantuje średnią przepustowość światła dziennego;

  3) podgumowane – idealne do łazienki; zapewniają 100% ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promienie słoneczne, ciekawskie spojrzenia, światło uliczne.

 • Na system sterowania roletą materiałową: oferujemy osłony okienne wyposażone w system „Fantazja” (bez hamulca) albo „Besta” (z automatycznym „hamulcem”).

Pielęgnacja rolety łazienkowej

Utrzymanie w czystości rolety lub żaluzji w łazience nie powinno przysparzać problemów. Wystarczy regularne przecieranie powierzchni miękką, zwilżoną ściereczką. Ważne, aby metalowe lamele każdorazowo wycierać do sucha. Dzięki temu nie zmatowieją.

W przypadku osłon okiennych z PCV można zastosować gąbkę nasączoną odrobiną letniej wody z dodatkiem płynu do naczyń. Pomocne mogą się okazać mokre chusteczki do czyszczenia różnych powierzchni, a także specjalna szczoteczka do usuwania zabrudzeń z żaluzji poziomych. Ważna wskazówka – rolet nie należy prać w pralce ani prasować (wyjątkiem są rolety rzymskie).

Szukasz rolet wolnowiszących, plisowanych, a może eleganckich żaluzji do łazienki? Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą marki ALEROLETY!

Praktyczna osłona okienna do biura
Roleta wewnętrzna jako dekoracja okna