AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Okno z moskitierą

Moskitiery na wymiar a te z marketów

Polub ten wpis!

W okresie letnim, kiedy okna i drzwi balkonowe lub tarasowe często pozostają otwarte, moskitiery są niezastąpionym elementem wyposażenia domu, chroniącym przed inwazją insektów i pyłków roślin. Istnieją różne rodzaje moskitier, ale kluczowe różnice występują między tymi na wymiar a tymi dostępnymi w marketach. W tym artykule przypomnimy jak różne typy moskitier mogą pomóc w utrzymaniu komfortowej atmosfery w domu czy mieszkaniu.

Moskitiery na wymiar: rodzaje i charakterystyka

Moskitiery wykonane na wymiar przez profesjonalną firmę, gwarantują idealne dopasowanie do okien i drzwi. Najpopularniejsze są trzy rodzaje tego typu osłon:

1. Moskitiery rolowane: dzięki możliwości zwijania się do kasetki, te moskitiery na wymiar są zarówno elastyczne, jak i estetyczne. Pasują do różnych rodzajów okien i pozwalają na dostosowanie ich pozycji w zależności od potrzeb Użytkownika.

2. Moskitiery z zaczepami: niezwykle popularne i wygodne rozwiązanie, które pozwala umieścić moskitierę w oknie, pokrywając całą przestrzeń, która ma być zabezpieczona. Dzięki zaczepom, które utrzymują moskitierę w miejscu, całkowicie niweluje się ryzyko wypadnięcia moskitiery z okna.

3. Moskitiery drzwiowe: drzwi tarasowe czy balkonowe, również mogą zyskać dzięki zamontowaniu w nich moskitier na wymiar. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą chronić swój dom przed owadami, nie rezygnując przy tym z otwierania drzwi. Zamontowana w nich moskitiera nie wypada, za to dostarcza do wnętrza świeże powietrze, jednocześnie powstrzymując owady oraz pyłki roślinne.

Więcej informacji o naszych moskitierach mogą Państwo znaleźć na dedykowanej im stronie: https://alerolety.pl/oferta-oslon-okiennych/moskitiery/

Moskitiery z marketów

Wymagają samodzielnego montażu i dostosowania ich do wymiaru okien czy drzwi balkonowych lub tarasowych. Są dość często wykorzystywane, z uwagi na ich niską cenę. Główne rodzaje tego rodzaju osłon to:

1. Moskitiery na rzepy: wymagają oklejenia zewnętrznych ram okna rzepami, a następnie przymocowania do nich siatki, odpowiednio przyciętej przez Użytkownika. Niestety to rozwiązanie nie jest idealne:

  • usunięcie rzepów po sezonie często pozostawia trudne do usunięcia ślady z kleju na zewnętrznej części ram okien;
  • nie są estetyczne (przycięcie ich zwykle wymaga pozostawienie dłuższych fragmentów materiału, który po prostu nie wygląda dobrze);
  • są podatne na uszkodzenia (silny wiatr, intensywne opady deszczu), często wymagają korekt i ponownego mocowania do rzepów;
  • są osłonami na jeden sezon, właśnie z uwagi na wysokie ryzyko uszkodzeń.

2. Moskitiery na drzwi z magnesami: przeznaczone do montażu na drzwiach balkonowych lub tarasowych, te moskitiery oferują „magnetyczne” utrzymanie ich w miejscu. Niestety ich wytrzymałość jest niewielka, co sprawia, że wymagają corocznej wymiany na nowe.

 

Różnice między moskitierami na wymiar a tymi dostępnymi w marketach są istotne dla wyboru odpowiedniego rozwiązania do ochrony domu przed insektami. Moskitiery na wymiar oferują indywidualne rozwiązania, są doskonale dopasowane do konkretnych okien i drzwi, podczas gdy moskitiery z marketów są produktami wymagającymi samodzielnego przycięcia i montażu. Wybór odpowiedniego rodzaju moskitiery zależy od preferencji Użytkownika oraz specyfiki pomieszczeń, w których zostanie zamontowana. Jeśli mieszkanie czy dom nie jest otoczone roślinnością i zwiększoną aktywnością owadów w okolicy, montaż moskitier z marketu może wydawać się rozsądny z uwagi na niską cenę. Jednak w przypadku notorycznych problemów z owadami w okresie późnej wiosny i lata, zdecydowanie lepiej jest zainwestować w moskitierę na wymiar. Jej montażem zajmują się fachowcy, jest odporna na uszkodzenia, stabilna i pozwala na jej wykorzystanie przez wiele sezonów.

Rodzaje moskitier na wymiar - wszystkie warianty
Moskitiery: skuteczna ochrona na wiosnę i lato