AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Moskitiera Łódź

Moskitiery: skuteczna ochrona na wiosnę i lato

Polub ten wpis!

Wyższe temperatury z jakimi mierzymy się od kilku lat, wpływają na zwiększenie populacji owadów. Ochrona przed nimi jest konieczna – ciepła wiosna i upalne lato sprawiają, że niezbędne jest wietrzenie pomieszczeń. Problem w tym, że przez otwarte okna zarówno owady, jak i pyłki roślinne, przedostają się do mieszkania czy domu bez najmniejszych problemów. To duży kłopot, który rozwiązać mogą moskitiery.

Moskitiery – bariera chroniąca przed owadami

Moskitiery odgrywają kluczową rolę ochrony przed owadami, zapewniającą spokój i komfort podczas pobytu w pomieszczeniach z otwartymi oknami. Dzięki starannie dobranym materiałom i konstrukcji, moskitiery blokują dostęp insektów do wnętrza mieszkania czy domu, zapewniając jednocześnie swobodny przepływ powietrza. Są niezastąpionym rozwiązaniem szczególnie w okresie letnim, gdy komary i inne owady stanowią prawdziwe utrapienie.

Moskitiery – filtr pyłków

Oprócz swojej pierwotnej funkcji, moskitiery coraz częściej są postrzegane także jako skuteczny sposób redukcji poziomu pyłków roślinnych przedostających się do mieszkania czy domu. W przypadku zastosowania moskitier o niewielkich „oczkach”, możliwe jest powstrzymanie nawet do 100% ilości pyłków topoli czy ambrozji, a także powyżej 90% pyłków traw, co ma istotne znaczenie dla osób cierpiących na alergie. Oczywiście moskitiery nie są w stanie zatrzymać wszystkich pyłków roślinnych.

W przypadku bardziej „standardowych” moskitier, ilość zatrzymanych na siatce pyłków topoli nie spada, jednak już przeważająca część pyłków traw, przedostaje się do wnętrza. Warto jednak zdecydować się na montaż moskitiery na wymiar i sprawdzić, czy jej obecność w oknie przyniesie ulgę alergikom, uczulonym na pyłki roślinne. Należy jednak pamiętać o tym, by regularnie czyścić moskitierę z osadzających się na niej zanieczyszczeń. Najlepiej, by ten obowiązek przypadł osobie, która nie jest uczulona na pyłki roślin!

Różnorodność moskitier i korzyści z ich zastosowania

Na rynku dostępna jest szeroka gama moskitier, dostosowanych do różnych potrzeb. Od tradycyjnych moskitier okiennych i drzwiowych, po nowoczesne moskitiery na tarasy i balkony, po te z wąskimi „splotami”, zatrzymującymi nawet drobne pyłki traw. Istnieją też moskitiery, które można zakupić w marketach, jednak są to produkty na jeden sezon, które często nie są w stanie poradzić sobie z silnym wiatrem i w wyniku jego podmuchów, są częściowo „odrywane” od okna. Z pewnością nie wyglądają również dobrze pod kątem estetyki.

Moskitiery na wymiar to inwestycja na lata. Dopasowane do okna, nie wypadną z niego dzięki odpowiednim „zaczepom”, utrzymującym je w miejscu. Ich siatka jest bardziej wytrzymała i stanowi znakomite zabezpieczenie także dla zwierząt domowych. Choć koty mogą oczywiście zainteresować się nową osłoną okienną, większość z nich rozumie, że przedzieranie się przez nią nie jest najlepszym pomysłem. Zawsze jednak warto mieć zwierzę „na oku” przynajmniej przez pierwsze tygodnie po zamontowaniu moskitiery, aby upewnić się, że nasz pupil nie jest zainteresowany wspinaniem się na siatkę czy drapaniem jej pazurkami.

Podsumujmy zatem korzyści. Po pierwsze: moskitiery zapewniają spokojny sen, chroniąc przed natrętnymi owadami, co szczególnie ważne jest w okresie letnim. Po drugie, redukują ilość pyłków roślinnych wewnątrz pomieszczeń, co może zmniejszyć skutki związane z alergiami. Dodatkowo, moskitiera w oknie oznacza mniej zanieczyszczeń w mieszkaniu. Zamiast ciągłego odkurzania np. pyłków topoli mieszających się z kurzem, wystarczy delikatnie odkurzyć wyłącznie moskitierę.

A zatem moskitiery, których rola sprowadzała się głównie do ochrony przed owadami, stały się bardziej wszechstronnym „narzędziem” do zapewnienia komfortu wewnątrz domu. Ich zdolność do redukcji pyłków roślinnych oraz różnorodność dostępnych opcji sprawiają, że są one coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przez osoby poszukujące skutecznej ochrony przed zarówno insektami, jak i alergenami roślinnymi.

Moskitiery na wymiar a te z marketów
Role moskitier - nowy cykl tematyczny