AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety materiałowe wolnowiszace

Osłony wewnętrzne czy zewnętrzne?

Polub ten wpis!

Większości z nas trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie w pomieszczeniach bez odpowiednich osłon okiennych. Brak rolety w oknie w salonie, sypialni czy łazience daje się we znaki zwłaszcza wieczorami. Co należy zrobić, aby czuć się swobodnie i komfortowo we własnym mieszkaniu lub biurze? Niezbędnym elementem wyposażenia są rolety albo żaluzje. Marka AleRolety oferuje szeroki wybór osłon okiennych zewnętrznych i wewnętrznych. Które wybrać? Zalety poszczególnych rozwiązań przedstawiamy w tym artykule.

Zanim zdecydujemy się na konkretny typ rolety, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • czy zależy nam na skutecznej ochronie przed słońcem, czy również przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia?

  • czy szukamy rozwiązań zapewniających optymalną izolację akustyczną?

  • czy często przebywamy poza domem i potrzebujemy osłony okiennej antywłamaniowej?

Praktyczne rolety wewnętrzne

Osłony okienne montowane wewnątrz lokalu są niezwykle popularne, stosunkowo tanie i niezwykle praktyczne. Do wyboru mamy rolety plisowane, rzymskie, verticale, żaluzje poziome, a także modele materiałowe wolnowiszące lub w kasetkach. Wybór jest ogromny, dzięki czemu łatwo dopasujemy typ osłony do wystroju wnętrza i indywidualnych upodobań.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor tkaniny, z którego wykonana jest roleta, ale także na jej grubość oraz strukturę materiału. Marka AleRolety proponuje impregnowane rolety wolnowiszące. Ogromną zaletą tego typu osłon jest możliwość zastosowania w oknach o nietypowych wymiarach.

Oferujemy rolety wolnowiszące:

  • siateczkowe – delikatnie rozpraszające światło dzienne

  • uniwersalne – o umiarkowanej przepustowości światła

  • podgumowane (w pełni zaciemniające) – wykorzystywane w pomieszczeniach narażonych na nadmierne działanie promieni słonecznych

Solidne rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne znajdują zastosowanie w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, siedzibach firm. Skutecznie chronią lokal przed nadmiernym słońcem, ale nie tylko. Przydają się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Stanowią doskonałą izolację akustyczną – tłumią dźwięki dobiegające z ulicy, a także te fundowane nam przez kapryśną pogodę – silny wiatr, deszcz, grad. Marka AleRolety proponuje Klientom modele zewnętrzne sterowane ręcznie lub przy wykorzystaniu siłownika elektrycznego.

Rolety wewnętrzne versus zewnętrzne

Podsumowując, oba typy osłon okiennych są równie przydatne i łatwe w użytkowaniu. Z uwagi na wysokie walory estetyczne doskonale się prezentują. Różnią się jedynie sposobem montażu. Modele wewnętrzne montuje się na ścianie, suficie lub bezpośrednio na oknie, natomiast zewnętrzne mocowane są do elewacji lub bezpośrednio do otworu okiennego.

Szukasz eleganckiej osłony okiennej na lata? Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy!

Jaka osłona okienna do pokoju malucha?
Zalety rolet zewnętrznych