AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Białe plisy - kuchnia

Plisy na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Polub ten wpis!

Kupując plisy pochodzące od producenta, mamy zdecydowanie większe możliwości ich wykorzystania, niż w przypadku „przypadkowych” plis pochodzących z innych źródeł. Składa się na to wiele czynników, które opiszemy w dzisiejszym artykule.

Dowolny kształt plis

Większość rolet plisowanych dostępnych w marketach, mają kształt okien typowych (prostokątnych i kwadratowych). Kupując plisy na wymiar, możemy wykorzystać ich właściwości pozwalające na zastosowanie ich w dowolnym oknie. Sprawdzą się znakomicie tak w oknach standardowych, jak i trójkątnych okrągłych czy trapezowych. Dzięki dokładnemu wykonaniu, będą idealnie spełniać swoją rolę. Jest to niewątpliwie jeden z największych plusów w zakresie rolet plisowanych kupowanych u producenta.

Co z materiałem?

Plisy na wymiar wykonywane są z różnych materiałów, w zależności od potrzeb Klienta. Mogą być niemal transparentne, ale także zaciemniające (dzięki wykorzystaniu grubszego materiału). To sprawia, że nie tylko chronią przed słońcem, ale są także zdecydowanie odporniejsze na takie usterki jak choćby ich rozdarcie czy pojawienie się w nich prześwitów czy dziur.

To również dzięki odpowiedniemu materiałowi plisy od producenta można czyścić bez obaw o ich uszkodzenie. Takie osłony bez trudu przetrzymają „kąpiel w wannie”. O ile nie będą czyszczone zbyt silnymi środkami chemicznymi, nie odbarwią się, ani też nie uszkodzą.

Plisy „nie do zdarcia”?

Generalnie – tak. Wiele jednak zależy od ich Użytkowników. Jeśli będą oni przestrzegać zaleceń producenta w zakresie tak obsługi osłony, jak i jej czyszczenia, posłużą przez lata. Ważne jest również spotkanie z przedstawicielem firmy przed montażem – wysłuchanie zarówno sposobu korzystania z plis, jak i porad odnośnie ich koloru czy wykorzystanego materiału. Warto pamiętać o tym, że eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie, które pozwala im szybko ocenić jakiego rodzaju plisy sprawdzą się w danych oknach. Kiedy wybrać plisy jasne, a kiedy ciemniejsze i grubsze. Zaufanie specjalistom i wprowadzanie w życie ich rad odnośnie obsługi plis sprawią, że osłona wytrzyma wiele sezonów i nadal będzie wyglądała estetycznie.

Warto też wspomnieć, że kupując plisy u producenta, zyskujemy gwarancję na produkt!

Ewentualne usterki

najczęściej wynikają niestety z błędów użytkowania rolet plisowanych. Zbyt gwałtowne „szarpanie” za plisy podczas ich zwijania i rozwijania, może je uszkodzić. Tak, jak ich zaniedbanie i czyszczenie ich dopiero, gdy wyraźnie utracą walory estetyczne.

Zachęcamy zatem miłośników tego rozwiązania, do rozmów z ekspertami od osłon okiennych. Warto dopytywać nawet o najdrobniejsze szczegóły, jeśli tylko mają one pomóc w utrzymaniu rolet plisowanych w nienagannym stanie. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy, którzy chętnie wprowadzą Użytkowników w bogaty świat plis i posłużą pomocą.

W jakie osłony okienne warto zainwestować w tym roku?
Rolety materiałowe od producenta