AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety w kasetkach - nietypowy rozmiar

Rolety materiałowe od producenta

Polub ten wpis!

Zakupione na wymiar rolety materiałowe rzadko ulegają usterkom, a ich zalety znacznie przewyższają ewentualne problemy związane z użytkowaniem tych właśnie osłon okiennych. Dlaczego warto kupować rolety u profesjonalnych firm zajmujących się projektowaniem i produkcją dekoracji okiennych? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Zalety rolet na wymiar

Wykonana na wymiar roleta materiałowa pokrywa całą powierzchnię okna, jest odporna na zabrudzenia (a jeśli już się one przytrafią, łatwo je usunąć). Materiał, z którego produkowane są rolety w renomowanych firmach, również jest wysokiej klasy – wytrzymały, zachowujący swój kolor i mało podatny na odbarwienia w trakcie czyszczenia (pod warunkiem, że nie będzie poddany silnej chemii).

Rolety materiałowe od producenta:

  • objęte są gwarancją;
  • są mniej podatne na odkształcenia;
  • można je czyścić wilgotną szmatką (z ewentualnym dodatkiem niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń);
  • zapewniają prywatność i ochronę przed słońcem;
  • są łatwe w obsłudze;
  • są dekoracjami na długie lata.

Czy mają jakieś wady?

Odpowiednio wymierzona i wykonana roleta materiałowa, zamontowana przez profesjonalistów, jest wyjątkowo odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Problematyczny w dekoracjach okiennych „z niższej półki” łańcuszek sterujący roletą, jest zdecydowanie bardziej wytrzymały i trudno jest go zerwać. Podobnie kasetka (w przypadku rolet materiałowych tego właśnie typu). Jest ona solidnie wykonana i łatwo ją myć, bez obaw o jej pęknięcie.

Nie oznacza to jednak, że pochodząca od renomowanej firmy roleta materiałowa jest niezniszczalna. Można ją uszkodzić przede wszystkim nie stosując się do zaleceń producenta. A są to przede wszystkim:

  • właściwe zaciąganie i opuszczanie rolety (nie należy tego robić przy uchylonym oknie – zbyt częste operowanie roletą w takim ustawieniu okna może doprowadzić do jej stopniowego odkształcania);
  • regularne czyszczenie rolety (które zapewnia jej estetyczny wygląd i zachowuje jej pierwotny kolor).

W przypadku uszkodzenia rolety (co może się oczywiście zdarzyć) istnieje jeszcze gwarancja producenta obejmująca produkt, dzięki czemu w sytuacji, w której roleta np. się zacina i pojawia się problem z jej prawidłową obsługą, wystarczy telefon do firmy, w której została kupiona. Usterka zostanie sprawdzona i, w większości przypadków, naprawiona „od ręki”.

Kupowanie rolet od producenta

to przede wszystkim komfort psychiczny. Klient otrzymuje produkt wysokiej jakości na gwarancji, a zapoznanie się z prawidłowym sposobem obsługi osłony (i stosowanie się do niego), pozwala na cieszenie się roletą przez wiele sezonów. To przeciwieństwo osłon kupowanych w marketach, które usterkom ulegają znacznie częściej, a i sam materiał z którego są wykonane, często pozostawia wiele do życzenia.

Warto zatem zapoznać się z produktami renomowanych firm. I choć są one droższe, to wyższy koszt idzie w parze z jakością. Dodatkowo, na przykładzie naszej marki, Klient ma do wyboru rolety materiałowe w wielu wariantach kolorystycznych, a także o różnych przepustowościach światła. Darmowa wycena, pomiar i pomoc w doborze odpowiedniej rolety przez profesjonalistów, to kolejny atut zakupu rolet właśnie u producentów.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą rolet materiałowych, a także do kontaktu w przypadku zainteresowania ich zakupem.

Plisy na wymiar - na co zwrócić uwagę?
Dekoracje okienne od producenta - czy mają jakieś wady?