AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Jasne żaluzje drewniane - dwa okna i drzwi balkonowe

Podsumowanie – dekoracje okienne a Użytkownik

Polub ten wpis!

Wybierając osłony okienne, zwykle myślimy o dopasowaniu ich do wnętrza, własnych upodobań i o estetyce. Jak jednak wykazaliśmy w serii artykułów na przestrzeni ostatnich tygodni, najważniejszą kwestią jest funkcjonalność dekoracji okiennej i wybranie takiej, która odpowiadać będzie potrzebom konkretnej osoby. Warto mieć na uwadze zarówno wiek Użytkownika, jak i jego dodatkowe potrzeby (związane np. z niepełnosprawnością ruchową czy problemami zdrowotnymi, takimi jak choćby alergie).

Dekoracja okienna w służbie Użytkownika

Decydując się na konkretne rozwiązania, pamiętajmy o uwzględnieniu zarówno własnych potrzeb, jak i potrzeb innych domowników. Jeśli mieszkamy z dziećmi – rozważmy osłonę okienną odporną na działania ciekawskiego kilkulatka. Wybierając dekorację do pokoju dziecka wkraczającego powoli w dorosłość, skonsultujmy z nim jego potrzeby i wysłuchajmy oczekiwań. Natomiast jeżeli opiekujemy się osobami starszymi (rodzicami lub dziadkami) bądź osobą z niepełnosprawnością ruchową, dostosujmy osłonę okienną tak, by była łatwa w obsłudze.

Jest w czym wybierać!

Na szczęście współczesne dekoracje okienne to wiele różnych osłon, z których można wyłonić taką, jaka będzie spełniać wymagania konkretnego Użytkownika. Łatwe w obsłudze i czyszczeniu rolety materiałowe, bezpieczne dla alergików żaluzje aluminiowe lub drewniane czy bardziej eleganckie rolety dzień-noc lub plisy (które sprawdzą się w pokoju nastolatka). Zwróćmy też uwagę na kolorystykę osłon, która (zaraz po funkcjonalności) jest drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę. Dekoracje okienne, dzięki różnym kolorom lub wzorom, mogą ożywić pomieszczenie lub je stonować, wprowadzając do wnętrza taki klimat, na jakim najbardziej nam zależy.

Wygodne i praktyczne

Należy pamiętać o tym, że osłony okienne powinny być wygodne w obsłudze, ale jednocześnie praktyczne. O ile naszym celem nie jest wymiana osłon okiennych co sezon, dokonujmy wyboru z uwzględnieniem zarówno potrzeb Użytkownika, jak i rozwiązań praktycznych. Co to oznacza? Musimy wziąć pod rozwagę kwestie związane z wystawą okienną (inne osłony sprawdzą się w oknach „wschodnich” czy „południowych”, inne z wystawą na północ), a także piętro, na którym mieszkamy. W przypadku parteru i lokalu znajdującego się blisko chodnika lub ruchliwej ulicy, wybierzmy rozwiązania zapewniające prywatność. Jeśli z kolei mieszkamy na piętrze – zapewnienie prywatności nadal będzie istotne, jednak skupmy się bardziej na wystawie okien.

W przypadku wątpliwości najlepiej jest skonsultować się z ekspertem. Wystarczy telefon lub e-mail do naszej firmy, aby umówić się na bezpłatny pomiar, wycenę i konsultację. Nasi fachowcy z przyjemnością pomogą w doborze idealnej osłony okiennej, spełniającej potrzeby Użytkowników, będącej jednocześnie praktyczną i estetyczną dekoracją okien. Serdecznie zachęcamy do kontaktu!

Pokój nastolatka a dobór dekoracji okiennych