AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Częściowo opuszczone żaluzje drewniane w kuchni

Rynek osłon okiennych w roku 2021

Polub ten wpis!

To kolejny rok, który w dużym stopniu upłynął pod dyktando pandemii. Jednak coraz więcej ograniczeń znoszono, powoli otwierały się na nowo hotele czy restauracje, a spragnieni powrotu do normalności ludzie z utęsknieniem wyczekiwali chwili, gdy na nowo będą mogli odzyskać swój dawny styl życia. Nie stało się to oczywiście z dnia na dzień, jednak optymizm zaczynał kiełkować w sercach wszystkich, dla których lockdowny okazały się trudne do przetrwania. Zmęczeni emocjonalnie, pragnęli ustabilizowania sytuacji, ale jednocześnie zrobienia czegoś dla siebie.

Odmiana wnętrza mieszkania, odmiana wewnętrzna człowieka

Eksperci od aranżacji wnętrz, podobnie jak psychologowie, zwracali uwagę na istotną rolę przestrzeni, w której przebywamy. W okresie pandemii, dom czy mieszkanie, było z jednej strony ostoją zaś z drugiej – zaczynało kojarzyć się z przebywaniem w złotej klatce. Wielu z tych, którzy nie dokonali zmian w swoich „czterech ścianach” w 2020-tym roku, postanowiło wprowadzić je w swoim lokalu teraz, by nadać mu świeżości, a sobie – dodać optymizmu.

Stwierdzenie jednak, że kierowano się jedynie emocjami, byłoby nieprawdziwe. Na przykładzie kupowanych w roku 2021-tym osłon okiennych, możemy zauważyć, że ceniono przede wszystkim:

1. Funkcjonalność;

2. Estetykę;

3. Pragnienie zmiany (pandemia COVID-19 skierowała uwagę wielu osób na poprawę komfortu w domu. To właśnie ten element zachęcał do inwestowania w estetyczne i funkcjonalne dekoracje, mogące poprawić jakość przestrzeni życiowej);

4. Ekologia (Użytkownicy osłon często wybierali dekoracje wykonane z materiałów naturalnych i ekologicznych, co przyczyniło się do wzrostu popularności zasłon i żaluzji drewnianych oraz innych ekologicznych opcji).

Które dekoracje okienne kupowano najchętniej?

Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania estetyczne, funkcjonalne, ale i ekologiczne. Niektórzy decydowali się też na łączenie dotychczas stosowanych zasłon i firan, z bardziej nowoczesnymi dekoracjami okiennymi. Największą popularnością wśród Konsumentów cieszyły się:

1. Rolety dzień-noc:
Ich unikalna konstrukcja pozwala na regulację ilości światła w pomieszczeniu poprzez przesuwanie dwóch warstw tkaniny o różnym stopniu zaciemnienia. Rolety te łączą funkcjonalność z estetyką i są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej.

2. Wzorzyste i kolorowe plisy:
Plisy z różnymi wzorami i kolorami były jednymi z ulubionych dekoracji okiennych w roku 2021. Klienci chętnie wybierali plisy, które nadają pomieszczeniom wyjątkowy charakter.

3. Żaluzje drewniane:
Rozwiązania ekologiczne, a także niezwykła estetyka naturalnych osłon, dodawała pomieszczeniom ciepła i tworzyła przyjemny klimat.

4. Rolety materiałowe:
Ten rok nie zmniejszył znacząco zainteresowania roletami materiałowymi. Ich stosunkowo niska cena oraz możliwość dobrania ich pod kątem kolorystyki czy nadruku do dowolnego wnętrza, to (w połączeniu z funkcjonalnością) cechy, które przyciągały uwagę Użytkowników od lat.

W roku 2021 konsumenci kierowali się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką przy wyborze dekoracji okiennych. Wzrost świadomości dotyczący aranżacji wnętrz oraz większe zapotrzebowanie na komfort w domu sprawiły, że osłony okienne stały się ważnym elementem wyposażenia. Wybór dekoracji zależał od indywidualnych preferencji, stylu wnętrza oraz potrzeb takich jak regulacja światła czy utrzymanie ciepła. Dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji, Kupujący mogli dostosować dekoracje okienne do swoich potrzeb, tworząc przy tym wyjątkowy i funkcjonalny design.

Praktyczne porady dotyczące dekoracji okiennych
Osłony okienne - rok 2019