AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety zewnętrzne

Osłony okienne – rok 2019

Polub ten wpis!

Ten rok przyniósł pewne zmiany na rynku wnętrzarskim. Eksperci od aranżacji wnętrz zaczęli zwracać uwagę na przywrócenie do łask zasłon i firan, które chętnie łączono z bardziej nowoczesnymi dekoracjami okiennymi. W tym czasie coraz większe zainteresowanie zaczęły budzić także rolety zewnętrzne.

Żar lejący się z nieba

Rok 2019 – to właśnie wówczas odnotowano znaczny wzrost temperatury w okresie letnim. Czerwiec 2019 był najgorętszym miesiącem od czasów, gdy rozpoczęto archiwizowanie wartości prezentowanych przez termometry. Upał przekraczający znacznie 30 stopni Celsjusza, problemy z działaniem elektroniki w związku z wysokimi temperaturami czy topiący się od żaru asfalt. Wówczas wyraźnie było widać, w jakim kierunku zmierza polskie (i nie tylko) lato. Wiele osób zaczęło poważnie zastanawiać się nad montażem klimatyzacji, a wentylatory znikały z półek sklepów RTV/AGD w błyskawicznym tempie.

Rolety zewnętrzne

Dotąd kojarzone ze swoimi właściwościami antywłamaniowymi, zaczęły być chętniej montowane w mieszkaniach prywatnych. Wiele osób przekonało się, że osłony te znakomicie dają sobie radę z zatrzymaniem gorącego powietrza oraz natarczywych promieni słonecznych. Co ciekawe, montowano je już nie tylko na parterze czy niższych piętrach, ale także w wieżowcach. Liczba rolet zewnętrznych, które można było dostrzec na wysokich piętrach, zdecydowanie wzrosła.

A inne osłony okienne?

Często przy wyborze dekoracji okiennej, kierujemy się trendami i rok 2019 nie był pod tym względem wyjątkiem. Chętnie dopasowywano dekoracje okienne do aranżacji wnętrz, które były promowane przez ekspertów w danym okresie. Popularne były:

  • tradycyjne rolety materiałowe;
  • rolety rzymskie;
  • rolety dzień noc.

W oknach pojawiały się także plisy oraz żaluzje – zarówno aluminiowe, jak i drewniane.

Nie tylko trend

Rok 2019 udowodnił, że poza trendami w aranżacji wnętrz, liczy się także funkcjonalność dekoracji okiennych. Osłony przestały być wyłącznie elementem, który miał zapewnić prywatność i dodać pomieszczeniu uroku. Okazało się, że ochrona przed wysokimi temperaturami stała się dla Użytkowników sprawą niemal najważniejszą, podczas wybierania osłon okiennych. Od tego czasu można było zauważyć rosnącą rolę osłon, mającą na celu zabezpieczenie mieszkania przed panującymi na zewnętrz warunkami atmosferycznymi.

Rynek osłon okiennych w roku 2021
Dekoracje okienne w roku 2018