AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje aluminiowe Łódź

Zalety żaluzji okiennych

Polub ten wpis!

Żaluzje okienne znajdują zastosowanie w domach od ponad 200 lat. Jaka jest historia żaluzji i kto stoi za ich wynalezieniem? W starożytnym Egipcie popularne były osłony okienne wykonywane z wiązanych ze sobą trzcin. W Chinach i Japonii w podobny sposób łączono ze sobą lamele z bambusa. Kupcy weneccy rozpowszechnili żaluzje we Włoszech oraz Francji. Przełomem okazał się wiek XVIII, kiedy to Brytyjczyk Edward Beran zgłosił patent na żaluzje złożone z połączonych za pomocą sznurka drewnianych listewek. W 1854 roku otwarto pierwszą fabrykę żaluzji w Niemczech, a jej właścicielem była firma Heinricha Freese.

W XVIII w. drewniane żaluzje „przywędrowały” z Anglii do USA i Ameryki Łacińskiej. Ciekawym przykładem użycia żaluzji jest budynek Empire State Building w Nowym Jorku. Okna gmachu liczącego 102 piętra zostały ozdobione funkcjonalną osłoną przeciwsłoneczną. Z biegiem lat, zarówno Europejczycy, jak i Amerykanie udoskonalali modele żaluzji. Systematycznie pojawiały się coraz wygodniejsze mechanizmy, a w latach 30. XX w. pojawiły się funkcjonalne żaluzje aluminiowe.

 

Dlaczego warto zainwestować w dobrej jakości żaluzje?

Ten typ osłony okiennej ma wiele zalet. Z jednej strony żaluzje chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, z drugiej zaś pozwalają szybko i dyskretnie spojrzeć co dzieje się na zewnątrz – bez konieczności podnoszenia całych żaluzji.

Bez względu na to, czy wybierzemy żaluzje drewniane, czy aluminiowe, możemy czerpać realne korzyści z użytkowania tego rodzaju osłony okiennej.

Zalety żaluzji:

  • ochrona przed słońcem
  • zapewnienie prywatności przez całą dobę
  • aspekt dekoracyjny
  • uniwersalność i wielofunkcyjność

Zastosowanie żaluzji

Żaluzje okienne mogą być stosowane w domach, biurach i budynkach użyteczności publicznej. Są montowane nie tylko w oknach. Sprawdzą się również jako estetyczna przesłona półek wnękowych. Ciekawym rozwiązaniem jest mocowanie żaluzji aluminiowych na szklanych drzwiach, a nawet na całych przeszklonych ściankach działowych. Dzięki temu aranżacja zyskuje nowoczesny charakter, a użytkownicy pomieszczenia trochę prywatności.

Żaluzje na wymiar

Eleganckie, wygodne i łatwe w użytkowaniu – nasza firma proponuje trzy rodzaje żaluzji:

  • drewniane – idealnie pasują do aranżacji w stylu klasycznym, rustykalnym, retro czy eco; są przyjazne dla środowiska; wystarczy regularne oczyszczanie żaluzji z kurzu, aby cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem przez wiele lat
  • aluminiowe – dostępne w kilku wariantach: mat, połysk itd.; do wyboru listwy o szerokości 16 mm lub 25 mm
  • verticale (żaluzje pionowe) – doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach komercyjnych, biurach, ale nie tylko; coraz częściej są stosowane w minimalistycznych salonach, łazienkach czy innych pomieszczeniach w domu; verticale marki AleRolety dostępne są w wielu kolorach i wzorach

Dobrze dobrane żaluzje, wykonane z wysokojakościowych materiałów, to gwarancja doskonałego wyglądu i niezawodności. Z przyjemnością pomożemy Państwu wybrać odpowiednią osłonę okienną. Szczegółowych informacji na temat pomiarów oraz cen żaluzji udzielamy telefonicznie lub mailowo. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – zapraszamy do kontaktu!

Rolety okienne do wnętrz w stylu rustykalnym
Żaluzje drewniane