AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje na rok 2023

Polub ten wpis!

Żaluzje są jedną z tych dekoracji okiennych, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Te zakupione na wymiar, posiadają wiele zalet i minimalne ryzyko wystąpienia usterki. Czy to dobra osłona okienna na rok 2023? Gdzie sprawdzi się najlepiej? Spieszymy z odpowiedzią.

Uniwersalne żaluzje

Dekorację tę można wykorzystać tak naprawdę wszędzie. W blokach, apartamentowcach, kamienicach czy domach wolnostojących. W okresie letnim zapewnią półmrok (choć nie zniwelują gorąca tak, jak rolety zewnętrzne, zwłaszcza w oknach wychodzących na północ czy wschód). Jesienią i zimą wystarczy unieść je do góry, by zapewnić dostęp do wnętrza naturalnego światła.

Żaluzje można też wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu. Sprawdzą się zarówno w sypialni, pokoju dziecka lub nastolatka, jak i w salonie, kuchni i łazience. Są odporne na wilgoć, parę i wysokie temperatury panująca w kuchni (nawet, jeśli okno znajduje się blisko palnika).

Łatwe czyszczenie

Żaluzje czyści się wyjątkowo łatwo, potrzebna jest wyłącznie konsekwencja. Miotełka do kurzu łatwo usunie zabrudzenia, zwłaszcza wykorzystywana regularnie (2-3 razy w tygodniu). W przypadku innych zabrudzeń, sprawdzi się wilgotna szmatka z niewielką ilością płynu do mycia naczyń. I to wszystko!

Odporność i funkcjonalność

Żaluzje aluminiowe zakupione u producenta są odporne nie tylko na zabrudzenia czy wilgoć, ale także na usterki mechaniczne. Jeśli będziemy posługiwać się nimi zgodnie z zaleceniami producenta, posłużą nam przez lata. Ich obsługa jest prosta i nie wymaga wysiłku (nadmierna siła jest raczej przeciwwskazana, jeśli nie chcemy uszkodzić łańcuszka sterującego osłoną). W domu, który dzielimy z czworonogami, również możemy zamontować żaluzje – opieranie się na poszczególnych listwach przez psy czy koty, nie doprowadzą do ich uszkodzenia (chyba, że nasz pupil dysponuje tak sporym rozmiarem, jak i siłą – wówczas jednak wystarczy zagospodarować parapet w taki sposób, by ciekawski kot po prostu nie miał możliwości wskakiwania na niego; dobrym rozwiązaniem jest też uniesienie żaluzji na tyle, by nasz pupil mógł obserwować świat przez okno, bez konieczności „obniżania” łapkami poszczególnych listewek dekoracji).

Kolory i cena

Żaluzje aluminiowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, zatem łatwo jest dopasować je do aranżacji dowolnego wnętrza. Jednocześnie są to jedne z najtańszych rozwiązań na rynku dekoracji okiennych (od 100 złotych brutto dla okien o standardowych wymiarach). Jest to zatem nie tylko wyjątkowo uniwersalna osłona, łatwa w czyszczeniu i odporna na zabrudzenia, ale jednocześnie pozwalająca na zaoszczędzenie sporej kwoty w domowym budżecie.

Wszystkich zainteresowanych zakupem i montażem żaluzji aluminiowych, serdecznie zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy.

Co warto wiedzieć przed zakupem żaluzji drewnianych
Żaluzje na wymiar - wady i zalety