AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje na wymiar – wady i zalety

Polub ten wpis!

Zamówione w profesjonalnej firmie żaluzje mają zdecydowanie więcej zalet, niż te z hipermarketów. Doskonale pokrywają całą szybę, sprawiają mniej problemów w zakresie sterowania nimi przy pomocy łańcuszka i są bardziej odporne na uszkodzenia.

Przewaga żaluzji od producenta

to również gwarancja i pomoc w ewentualnych sytuacjach awaryjnych oraz duża gama kolorystyczna dostępna tak dla żaluzji drewnianych, jak i aluminiowych.  Co więcej, kolorowe żaluzje są łatwiejsze w czyszczeniu – ryzyko ich odbarwienia jest zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku osłon z hipermarketów.

Warto też zwrócić uwagę na jakość materiałów wykorzystanych podczas produkcji żaluzji. Są one bardziej wytrzymałe i mogą posłużyć ich Użytkownikom przez wiele sezonów. Spełniają też oczywiście swoje podstawowe funkcje, takie jak:

  • ochrona przed słońcem;
  • zapewnienie prywatności.

Czy zatem żaluzje na wymiar nie posiadają wad?

Wiele zależy od firmy, w której kupujemy żaluzje. Jednak trzeba przyznać, że każda rozpoznawalna i licząca się na rynku marka, dokłada wszelkich starań, by ich dekoracje okienne były wykonane jak najlepiej, co zmniejsza ich awaryjność. Mogą oczywiście pojawić się problemy z „zacinaniem się” żaluzji podczas ich podciągania czy opuszczania, są to jednak sporadyczne przypadki.

Istotną rolę odgrywa tu prawidłowe użytkowanie żaluzji. Producenci i monterzy zwracają uwagę Klientom na to, w jaki sposób posługiwać się żaluzjami, by uniknąć problemów. Podobne rady Klient otrzymuje w zakresie czyszczenia tych dekoracji okiennych. I, jak zwykle, istotną rolę odgrywa tu częsta pielęgnacja dekoracji. Pozostawienie jej na miesiące bez przecierania z zabrudzeń, może skutkować koniecznością silniejszego czyszczenia. Absolutnie nie należy robić tego „na siłę”, z wykorzystaniem np. szczotek drucianych czy takich, których włosie jest po prostu twarde. Ryzykujemy wówczas uszkodzenie powierzchni dekoracji okiennej. Złym pomysłem jest także korzystanie z silnej chemii, która nawet najlepiej wyprodukowane żaluzje kolorowe, może w kilku miejscach odbarwić.

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa

Konieczne jest regularne przecieranie poszczególnych listew żaluzji aluminiowych i drewnianych, co nie jest problematyczne w sytuacji, gdy zabrudzenia usuwane są na bieżąco. Wilgotna szmatka zazwyczaj wystarczy do oczyszczenia żaluzji z kurzu czy drobnych zabrudzeń. W przypadku trudniejszych do usunięcia plam (na które zwykle narażone są żaluzje zamontowane w kuchni), można wspomóc się delikatnym detergentem do mycia naczyń (ważne, by takie zabrudzenie usunąć szybko).

Równie istotnym czynnikiem jak pielęgnacja, jest delikatne posługiwanie się dekoracją. I tu wracamy do tematu – mniej siły! Nowoczesne żaluzje na wymiar nie wymagają silnego ciągnięcia za łańcuszek sterujący. Lekkie pociąganie za niego wystarczy, by zwinąć lub rozwinąć żaluzję. Gdy przyłożymy do tej czynności nadmierną siłę, która absolutnie nie jest potrzeba, możemy uszkodzić system sterowania żaluzją.

Na co zatem zwrócić uwagę?

Na wskazówki producenta. Jeśli będziemy ich przestrzegali, z żaluzji aluminiowych lub drewnianych wykonanych na wymiar, będziemy mogli cieszyć się przez lata, a dekoracje te nie stracą na estetyce i funkcjonalności. W przypadku, gdy pojawi się problem i nie będziemy wiedzieć jak go rozwiązać, skontaktujmy się bezpośrednio z producentem, który podpowie nam, jak postąpić, by z konkretnym problemem poradzić sobie we własnym zakresie.

Wszystkie osoby, które są zwolennikami żaluzji i chcą mieć pewność, że ich zakup będzie inwestycją na długi czas, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy!

Żaluzje na rok 2023
Tanie rozwiązanie dla żaluzji