AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety dzień-noc - kolorowy pokój

Aranżacja wnętrza w oparciu o… ściany

Polub ten wpis!

Sugerowanie się ścianami jako punktem wyjściowym do aranżacji wnętrza, może wydawać się dość nietypowe. I z pewnością tak jest. Jednak specjaliści od aranżacji zwracają uwagę na fakt, że w wielu mieszkaniach ściany nie są zastawione meblami czy nie tworzą swego rodzaju elementu wystawowego dla obrazów czy zdjęć. W takiej sytuacji ściany faktycznie mogą okazać się znakomitym punktem odniesienia w zakresie urządzenia wnętrza mieszkania lub domu.

Jak to wygląda w praktyce?

Warto dokładnie przyjrzeć się tak kolorystyce ścian, jak i wolnej przestrzeni do wykorzystania. Tzw. gołe ściany, wprowadzają do wnętrza mało przyjemny klimat, można to jednak łatwo zmienić. Nie tylko decydując się na pomalowanie ich na kolory „ciepłe” – beż, ecru, jasny kolor żółty przełamany bielą, ale także jako element, który można ozdobić z klasą. Wykorzystanie w tym celu obrazów, może ożywić wnętrze i całkowicie zmienić jego klimat.

Na pustych ścianach można również zamontować półki na książki – to również ożywi pomieszczenie, a dla osób chętnie sięgających po lekturę, będzie to również element niezwykle funkcjonalny. Półki ścienne można też wykorzystać jako miejsce do ulokowania roślin doniczkowych, które nadadzą wnętrzu świeżość i klimat natury.

Wystrzegać się należy natomiast przesady. Jeśli „puste” ściany postanowimy „zapełnić” dużą ilością obrazów i półek o rozmaitym przeznaczeniu, do wnętrza wkradnie się chaos, a nie harmonia. Warto zatem zastanowić się nad tym, jak najlepiej wykorzystać ściany i konsekwentnie trzymać się dokonanego wyboru.

Dobranie dekoracji okiennych

Do stylu wnętrza, który opiera się na dekoracji ścian, warto wybrać odpowiednie dekoracje okienne. Pod uwagę należy wziąć kolorystykę samych ścian lub ewentualnie obrazów, które zostały na niej zawieszone. Ważne, by całość była ze sobą spójna – eksperci od aranżacji wnętrz nie zachęcają do bazowania na silnych kontrastach.

Dobra wiadomość jest taka, że do wnętrza pasować będą dowolne osłony okienne, pod warunkiem, że ich kolor będzie współgrał z estetyką wnętrza. Można zatem zdecydować się zarówno na rolety, żaluzje, jak i plisy. Pamiętając jednocześnie, że osłony okienne powinny być nie tylko ozdobą, ale jednocześnie ochroną przed słońcem i stanowić element chroniący prywatność domowników.

Czy taka aranżacja wnętrza może się sprawdzić?

Jak najbardziej. Jeśli w mieszkaniu czy w domu ściany nie pełnią żadnej roli, wnętrze warto ożywić właśnie poprzez zagospodarowanie tej pionowej przestrzeni. Również same dekoracje okienne mogą być elementem, który wniesie do wnętrza nieco ciepła i wpłynie na wystrój. Taki pomysł na aranżację może być szczególnie interesujący dla osób, które zakupiły mieszkanie w nowym budownictwie, ewentualnie wybudowały własny dom. Wykorzystanie odpowiednich kolorów farb oraz zagospodarowanie ścian + dobór odpowiedniej dekoracji okiennej, może być doskonałym punktem odniesienia dla aranżacji całego lokalu.

Która aranżacja wnętrza i jakie dekoracje okienne?
Stylu we wnętrzu pod hasłem ekologia