AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety drewniane w oknach i drzwiach

Stylu we wnętrzu pod hasłem ekologia

Polub ten wpis!

Ekologia i podejście do otaczającego nas świata naturalnego, z roku na rok zyskuje coraz większe znaczenie. Globalne zrozumienie zachodzących na świecie zmian, bardziej oszczędny styl życia czy segregacja odpadów, są na porządku dziennym. Nie dziwi zatem, że ekologiczne rozwiązania znajdują odzwierciedlenie w aranżacji wnętrz. I o ile „eko” było popularne już wcześniej, o tyle w tym roku eksperci od aranżacji wnętrz, wpisali w ten styl także wszystko, co wiąże się z energooszczędnością.

Ekologicznie, ale estetycznie

Wnętrza w stylu „eko” mają przede wszystkim być jasne. Naturalne dodatki, położenie nacisku na elementy ozdobne w postaci roślin oraz drewniane meble (często „z drugiej ręki”, co ma na celu tak oszczędność, jak i możliwość ponownego wykorzystania ich, zamiast wywożenia na składowisko śmieci), energooszczędne żarówki. To wszystko ma sprawić, że wnętrze będzie przytulne, tanie w urządzeniu oraz w eksploatacji.

Stare, ale odświeżone meble, drewniane podłogi, rośliny, jasne ściany i dostęp do wnętrza światła słonecznego – to wszystko wpływa nie tylko na ocieplenie wnętrza, ale także na ekologiczne podejście domowników. Co ważne, tego rodzaju aranżacja, sprawdzi się zarówno w małym mieszkaniu, w dużym apartamencie, domu wolnostojącym czy w kamienicy.

Ekologia a osłony okienne

Naturalnym rozwiązaniem w tym zakresie wydają się żaluzje drewniane, które faktycznie znakomicie wpiszą się w styl wnętrza, bazującym na ekologii. Jednak można również wykorzystać rolety czy plisy. Istotne jest, aby osłony okienne były proste, ale estetyczne. „Krzykliwe” kolory z pewnością nie sprawdzą się w stylu „eko”, jednak jasne barwy dekoracji – jak najbardziej. W pomieszczeniach, które latem mają największą tendencję do nagrzewania się, można wykorzystać rolety materiałowe w kolorze zielonym lub brązowym, dodatkowo podgumowane, które zablokują światło słoneczne i zmniejszą stopień nagrzewania się wnętrza. W innych lokalach, których okna mają wystawę północną, można swobodnie wykorzystać plisy czy rolety białe, beżowe lub w subtelnych odcieniach szarości.

Oszczędność w służbie środowisku

Styl „eko” bazujący na prostych rozwiązaniach, wykorzystaniu prostych dodatków w postaci roślin, a także mebli, które wymagają jedynie odświeżenia, pozwala na spore oszczędności. W tej aranżacji nie ma bowiem miejsca na przepych czy liczne dekoracje. Zwrócenie uwagi na kwestie oszczędności również w postaci wykorzystanej we wnętrzu energii, pozwoli na lepsze gospodarowanie domowym budżetem.

Czy jest to styl dla każdego? Z pewnością osoby, które czują się silnie związane z ekologią, chętnie zdecydują się na wykorzystanie wskazówek od ekspertów aranżacji wnętrz, aby stworzyć w swoim domu ciepłą przestrzeń, bazującą na naturze. Pozostałe osoby mogą zastanowić się czy ze stylu „eko” warto zaczerpnąć inspirację, a następnie – niektóre elementy – wykorzystać podczas urządzania własnego mieszkania. Z pewnością jednak warto przemyśleć kwestie oszczędności i rezygnacji z rzeczy, które są zbędne, za to na odnowienie tych, którym można jeszcze ofiarować „drugie życie”. Zaś w kwestii dekoracji okiennych zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością pomożemy wybrać funkcjonalną i estetyczną osłonę, która sprawdzi się w konkretnym mieszkaniu lub domu.

Aranżacja wnętrza w oparciu o... ściany
Art déco znów popularne!