AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Zaciągnięta biała roleta dachowa

Która aranżacja wnętrza i jakie dekoracje okienne?

Polub ten wpis!

Na przestrzeni ostatnich tygodni opublikowaliśmy szereg artykułów poświęconych tegorocznym rozwiązaniom aranżacyjnym, proponowanym przez ekspertów od stylizacji wnętrz. Jesteśmy przekonani, że każdy znalazł wśród nich elementy warte wykorzystania w swoim mieszkaniu czy domu. Dziś dokonamy podsumowania, wskazując na te kwestie, które są podkreślane przez niemal wszystkich opisanych pomysłów designerów.

Minimalizm i funkcjonalność

sprawdzą się w każdym wnętrzu. Mieszkanie czy dom zyska na przestrzeni, a także na użyteczności. Brak zbędnych elementów dekoracyjnych (które, nie oszukujmy się, często po prostu „zbierają kurz”), ułatwi utrzymanie wnętrza w porządku, ładzie i czystości.

Podobnie pomoże usunięcie z mieszkania zbędnych mebli i ograniczenie ich liczby to sprzętów, z których faktycznie korzystamy. Fotele, będące bardziej elementami dekoracyjnymi, niż elementami wypoczynkowymi, lepiej odsprzedać tym, którzy znajdą dla nich zastosowanie. Warto też pamiętać o tym, że współcześnie meble „z drugiej ręki” zyskują na popularności. A możliwość ich samodzielnego odnowienia, z pewnością wielu osobom sprawi satysfakcję.

Jasne wnętrza

to nie tylko przestrzeń, ale także drewniane podłogi oraz jasne kolory ścian. Biel, jasne beże czy delikatne szarości – to właśnie na te barwy stawiają obecnie eksperci od aranżacji wnętrz. Podobnie, jak na przeszklenia, które pozwolą przedostać się do wnętrza naturalnemu światłu, które ociepli pomieszczenie i nada mu przytulny klimat.

Dekoracje okienne

to przede wszystkim te, które współgrać będą z pozostałymi elementami lokalu. Drewniane żaluzje, rolety materiałowe czy plisy – swoboda ich wyboru jest niezwykle duża. Jedyne, o czym warto pamiętać, to dostosowanie osłon okiennych do naszych indywidualnych potrzeb. Mamy tu na myśli oczywiście wystawę okien. Jeśli absolutnie nie chcemy rezygnować z jasnych plis przy wystawie okien na wschód, zainstalujmy dodatkowo rolety zewnętrzne. Jeśli jesteśmy gotowi pójść na kompromis, zamontujmy w oknach rolety materiałowe w kolorach ecru lub szarości, ale z wykorzystaniem materiału podgumowanego. Zatrzyma on silne promienie słońca i zminimalizuje nagrzewanie się pomieszczenia – przynajmniej w pewnym stopniu.

Mieszkanie, służące domownikom

to chyba najlepsze podsumowanie tegorocznych trendów wnętrzarskich. Lokale nie muszą być eleganckie i pełne przepychu. Powinny być estetyczne i funkcjonalne. Dzięki wyborze minimalizmu może się okazać, że dysponujemy znacznie większą powierzchnią w mieszkaniu czy domu, niż zdawaliśmy sobie z tego sprawę. A przestrzeń sprawia, że całe wnętrze wygląda przestronnie, komfortowo i łatwiej je rozświetlić. Jeśli zaś koniecznie chcemy wykorzystać elementy dekoracyjne, wybierzmy rośliny doniczkowe. Natura i ekologia są jednymi z najbardziej wiodących trendów na rynku wnętrz i to już od kilku lat.

Dekoracje okienne w roku 2018
Aranżacja wnętrza w oparciu o... ściany