AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety dzień noc czerwone

Art déco znów popularne!

Polub ten wpis!

Eksperci specjalizujący się w aranżacji wnętrz są zgodni. Art déco znów jest na topie! A to oznacza postawienie na jasne kolory, ale również, na kolorowe dodatki silnie kontrastujące z bielą czy jasną szarością. Istotnym elementem stylu są również eleganckie meble o obłych kształtach.

Tegoroczny pomysł na Art déco zdecydowanie można określić właśnie słowem kontrast. Wynika to z faktu, że w tym sezonie ważne będzie zestawienie ze sobą minimalizmu z elegancją graniczącą z przepychem. Pomysł odważny, ale czy sprawdzi się w praktyce? I jakie osłony okienne sprawdzą się w takiej aranżacji wnętrza? Spieszmy z odpowiedzią!

Czy kontrast to dobry pomysł?

Jak najbardziej, o ile zadbamy o równowagę. Warto zastanowić się, które elementy mieszkania powinny być stonowane, a które w kolorach „ostrych”. Jeśli zdecydujemy się na przykład na jasne ściany w połączeniu z drewnianymi podłogami, elementami wprowadzające kontrast, mogą być meble czy dodatki – takie jak żyrandole czy ozdoby, dodatkowo dekorujące mieszkanie. W tej sytuacji styl aranżacyjny spełni swoje zadanie, a wnętrze mieszkania czy domu będzie nie tylko estetyczne, ale również „tętniące życiem”.

Osłony okienne dla współczesnego  Art déco

Dekoracje okienne mogą stanowić zarówno element tonujący i minimalistyczny, jak i ten będący w kontraście do koloru ścian czy podłóg. To pozwala na wykorzystanie praktycznie dowolnej dekoracji okiennej! Zwłaszcza, że wszystkie z oferowanych przez naszą markę osłon okiennych, dostępne są w szerokiej palecie barw i wzorów.

  1. Dekoracje okienne jako element minimalistyczny, to żaluzje, rolety czy plisy – w jasnych barwach. Biele, jasne szarości, naturalny kolor drewnianych żaluzji czy pastele, będą idealnym sposobem na wykorzystanie osłon jako dopełnienia aranżacji stonowanej i minimalistycznej.
  2. Dekoracje okienne jako element stanowiący kontrast, to dowolne osłony okienne w kolorach jaskrawych lub po prostu „intensywnych”. Czerwień, purpura lub różne warianty koloru niebieskiego, będą znakomicie kontrastować z jasnymi ścianami i podłogami, wprowadzając element „ożywienia” do wnętrza mieszkania czy domu.

Dekoracja i funkcjonalność

Warto pamiętać, że wybierając dekoracje okienne do wnętrza utrzymanego w stylu Art déco, należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę osłon, ale także na ich funkcjonalność. Jak zawsze przypominamy, że wyboru należy dokonywać rozważnie, w oparciu o wystawę okienną mieszkania czy domu. Na szczęście omawiany styl aranżacyjny jest w tej kwestii bardzo pomocny. Dla pomieszczeń z oknami mającymi wystawę na wschód i południe, które latem są najbardziej nagrzewającymi się pokojami, warto wybrać ciemniejsze rolety czy żaluzje. Będą one w stanie powstrzymać silne promienie słoneczne przed przedostaniem się do wnętrza, a także – w zależności od wyboru rodzaju osłony okiennej – zmniejszą, przynajmniej w stopniu minimalnym, nagrzewanie się wnętrza.

Dla okien z wystawą północą, można wybrać lekkie, zwiewne i jasne osłony, które w stylu  Art déco będą elementem tonującym. Białe plisy, rolety materiałowe czy rzymskie, będą znakomitym wyborem i w okresie jesieni czy zimy, zapewnią dostęp do wnętrza naturalnego światła, jednocześnie chroniąc prywatność osób, zamieszkujących dany lokal.

Jaki rodzaj dekoracji wybrać?

Jeśli dokonanie samodzielnego wyboru okazuje się zbyt trudne, warto skontaktować się z naszym zespołem i umówić się na wizytę. Dzięki temu nasi specjaliści zorientują się, które z dekoracji sprawdzą się najlepiej w konkretnych oknach. Jednocześnie zaprezentują szeroki wybór osłon w bogatej gamie kolorystycznej, dokonają pomiaru i wyceny – bezpłatnie! Zachęcamy wszystkich zainteresowanych urządzeniem mieszkania czy domu we współczesnym stylu  Art déco do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością pomożemy dokonać wyboru odpowiednich dekoracji okiennych, które będą służyć ich Użytkownikom przez wiele lat.

Stylu we wnętrzu pod hasłem ekologia
Dekoracje okienne w stylu nowoczesnym