AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje drewniane - sypialnia

Dekoracje okienne w stylu nowoczesnym

Polub ten wpis!

Styl nowoczesny opiera się na zbliżonych aspektach aranżacyjnych do omawianego w ubiegłym tygodniu stylu Japandi – a zatem na prostocie, jasnych kolorach i umożliwieniu dostępu do wnętrza dużej ilości naturalnego światła. Eksperci od aranżacji wnętrz, którzy piszą o stylu nowoczesnym, zwracają uwagę na to, jak istotne są w nim duże przeszklenia, koncentrują się na kolorystyce ścian czy doborze właściwych mebli. Ze swojej strony dodamy zatem aspekt, bez którego nie sposób obyć się przy aranżowaniu wnętrza, bez względu na jego styl. A są to oczywiście osłony okienne.

Estetyka przede wszystkim

Zanim podamy nasze propozycje odnośnie dekoracji okiennych, raz jeszcze sprawdźmy czym powinny charakteryzować się wnętrza urządzonego w stylu nowoczesnym. Podkreślmy zatem najważniejsze elementy:

  • jasne ściany i sufity;
  • parkiety wykonane z naturalnego drewna;
  • ograniczona do minimum liczba mebli.

Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne, dekoracje okienne również powinny spełniać wymogi stylu nowoczesnego. Ważne, by osłony okienne były estetyczne i subtelne, w stonowanych kolorach, a także, by ułatwiały dostęp do wnętrza naturalnego światła.

Które z dekoracji okiennych spełnią te wymogi?

Niewątpliwie rolety, bez względu na ich rodzaj. Sprawdzą się tu zarówno rolety rzymskie, pod warunkiem, że nie będą zbyt „ciężkie”, a ich kolor będzie odpowiednio współgrał z pozostałymi elementami wnętrza. Podobnie zdecydować się można na rolety dzień noc, białe lub beżowe. Popularne rolety materiałowe również sprawdzą się w stylu nowoczesnym, a ich szeroki wachlarz kolorów ułatwi dobór odpowiedniej osłony.

Prostota, lekkość, jasne kolory – to najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania rolety do aranżacji wnętrza, które będzie wpisywać się w styl nowoczesny.

Dobrym wyborem są również żaluzje, zwłaszcza drewniane. Idealnie uzupełniają one styl nowoczesny, w którym wykorzystywane są drewniane parkiety. Dzięki nim wnętrze staje się bardziej spójne. Żaluzje aluminiowe także się sprawdzą, pod warunkiem, że ich kolorystyka nie będzie odbiegać od tej, która została wykorzystana podczas aranżacji wnętrza.

A co z funkcjonalnością?

Skupienie się na aranżacji wnętrza w stylu nowoczesnym nie powinno kolidować z funkcjonalnością dekoracji okiennych. Ma to szczególne znaczenie, jeśli wystawa okien jest wschodnia lub południowa. Transparentne osłony, idealnie komponujące się z estetyką nowoczesną, nie ochronią mieszkania czy domu w okresie letnim. Słońce bez trudu pokona delikatne osłony okienne, przez co wnętrze mieszkania nie tylko będzie narażone na intensywne promienie słoneczne, lecz także na przegrzewanie się pomieszczenia. To zaś skutkować będzie trudnością w codziennym funkcjonowaniu.

Jak temu zaradzić? Dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja ze zwiewnych rolet rzymskich czy jasnych rolet materiałowych na rzecz żaluzji drewnianych. Poradzą sobie one znacznie lepiej w zakresie blokowania zbyt intensywnego światła słonecznego. Jeśli zaś koniecznie chcemy wykorzystać osłony okienne w jasnych kolorach, warto zastanowić się nad dodatkowym montażem rolet zewnętrznych, które w czasie lata zablokują silne promienie słońca i zagwarantują chłód w pomieszczeniu.

Z tym problemem nie muszą zmagać się osoby, których okna „wychodzą” na północ. Wówczas wręcz pożądane jest wykorzystanie jasnych dekoracji okiennych, które zapewnią dostęp naturalnego światła w okresie jesieni i zimy, zaś latem nie będą stanowiły istotnego problemu dla właścicieli lokalu.

Wszystkich, którzy są zwolennikami stylu nowoczesnego, ale nie do końca są pewni jaką dekorację okienną wybrać, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Będziemy w stanie udzielić porad i wskazówek, zwłaszcza po zapoznaniu się z rozkładem mieszkania.

Art déco znów popularne!
Aranżacja wnętrza w stylu Japandi