AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Roleta materiałowa kasetka Łódź

Czy rolety materiałowe pomogą w obniżeniu rachunków?

Polub ten wpis!

Rolety materiałowe kojarzą się przede wszystkim z ochroną przed słońcem i dekoracją wnętrza. Są jednak takie rodzaje rolet materiałowych, które mogą zmniejszyć zużycie energii w okresie podwyższonych temperatur. Mowa tu o roletach podgumowanych.

Czym są rolety podgumowane?

To rolety materiałowe „do zadań specjalnych”. Ich struktura różni się od typowych rolet, jakie w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl. Zewnętrzna część osłony pokryta jest odpowiednim rodzajem gumy. Takie rozwiązanie ma kilka istotnych zalet:

  • wewnątrz pomieszczenia roleta wygląda jak typowa roleta materiałowa (guma nie jest widoczna), a zatem nie traci ona swoich wartości dekoracyjnych;
  • guma pokrywająca zewnętrzną powierzchnię rolety, przylega do szyby, blokując ostre promienie słoneczne;
  • ten rodzaj osłony jest nieco cięższy od standardowych rolet materiałowych, ale jej odpowiednie zamontowanie sprawia, że korzystanie z niej wcale nie jest trudniejsze i nie wymaga wysiłku;
  • rolety podgumowane wcale nie muszą być czarne czy grafitowe – istnieje możliwość doboru jaśniejszych kolorów, które będą bardziej spójne z kolorystyką wnętrza.

Rolety materiałowe podgumowane a rachunki za prąd

Choć największe oszczędności w zużyciu prądu osiągamy montując rolety zewnętrze, to i rolety pokryte warstwą odpowiedniego rodzaju gumy, zapewniają niższe rachunki za prąd. Zmniejszają ilość ciepła przedostającego się do wnętrza, a tym samym konieczność korzystania z wentylatorów (które w okresie letnim w wielu mieszkaniach pracują niemal przez całą dobę). Dodatkowo opuszczenie rolety powoduje całkowite zaciemnienie pomieszczenia, co często jest wyjątkowo korzystne – zwłaszcza w sypialniach, których okna „wychodzą” na wschód. Znika problem budzenia się o świcie, kiedy pierwsze promienie słoneczne zaczynają przedostawać się do wnętrza w godzinach, które chętnie spędzilibyśmy jeszcze w łóżku. Dłuższy sen i chłodniejsze wnętrze są w ostatnich latach na wagę złota, a wraz z początkiem najbliższych gorących dni, także ulgą dla portfela.

Podwójna oszczędność

Zakup rolet podgumowanych jest niewątpliwie mniejszym wydatkiem, niż w przypadku zakupu rolet zewnętrznych. To niewątpliwy plus dla osób, które nie są przekonane co do montażu w swoich oknach rolet „ciężkiego kalibru” (nawet, jeśli ich nowoczesna wersja jest nie tylko efektywna, ale też estetyczna). Kolejna oszczędność to wspomniane rachunki za prąd – mniejsze nagrzewanie się pomieszczenia (zwłaszcza w mieszkaniach, których okna mają wystawę na wschód, południe czy zachód) redukuje konieczność korzystania z urządzeń elektronicznych, mających na celu ochłodzenie wnętrza.

WAŻNE: aby rolety podgumowane spełniały swoją funkcję, powinny być wykonane na wymiar i zamontowane przez specjalistów. Nierówności lub prześwity wynikające z niedopasowanej rozmiarem rolety, zmniejszy jej skuteczność. Dlatego też serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z oferty marki ALEROLETY. Przypominamy, że zarówno pomiar jak i wycena są w naszej firmie całkowicie bezpłatne i nie zobowiązują do zakupu!

Wszystkich zainteresowanych oszczędzaniem dzięki roletom, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

Oszczędność dzięki roletom - podsumowanie
Rachunki za prąd w okresie letnim a rolety zewnętrzne