AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Portfel z pieniędzmi

Oszczędność dzięki roletom – podsumowanie

Polub ten wpis!

Jak wykazaliśmy w poprzednich artykułach, osłony okienne mogą wpłynąć na obniżenie naszych rachunków – zarówno za prąd, jak i za gaz. Podsumujmy zatem najważniejsze informacje i dodajmy kilka dodatkowych punktów, które warto rozpatrzyć, jeśli chcemy zainwestować w dekoracje okienne, które nie tylko będą chronić nas przed słońcem, ale też wysokimi kosztami ogrzewania lub ochładzania mieszkania.

Po pierwsze – rolety zewnętrzne

Absolutnie najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą znacząco zaoszczędzić na prądzie i gazie. Rolety zewnętrzne można z powodzeniem montować zarówno w blokach, jak i w domach wolnostojących (w tym w oknach na strychu, gdzie latem upały potrafią być absolutnie nie do zniesienia). Rolety zewnętrzne:

  • latem ograniczają dostęp do wnętrza rozgrzanego powietrza;
  • zimą zatrzymują ciepło w pomieszczeniu;
  • zmniejszają konieczność korzystania z klimatyzacji czy wentylatorów (latem), a także „podkręcania kaloryferów” czy użytkowania piecyków elektrycznych (bądź gazowych) zimą.

Fakt, że można je zamontować jedynie w oknach „kluczowych” zmniejsza wydatek, przy jednoczesnym zapewnieniu zredukowania kosztów za prąd i gaz. To inwestycja, która się zwraca i nad którą warto się zastanowić, jeśli nasze rachunki drastycznie poszybowały w górę.

Po drugie – rolety podgumowane

Dzięki swojej konstrukcji również chronią wnętrze przed nagrzaniem i sprawdzają się głównie latem. Zacienione pomieszczenie, chronione przez ten rodzaj rolet, nie wymaga działającego 24 godziny na dobę wentylatora, który „pożera” prąd. Są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i można je bez trudu dostosować do wystroju wnętrza. Proste w obsłudze, na pierwszy rzut oka nie różniące się od zwykłych rolet materiałowych, są znakomitą opcją dla osób, które najwięcej energii elektrycznej zużywają w okresie wiosny i lata (na schładzanie domu).

Po trzecie – wykorzystanie dekoracji okiennych na całego!

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o niekonwencjonalnym wykorzystaniu dekoracji okiennych. Wiele z nich pomoże również w sytuacjach, w których zależy nam na zmniejszeniu rachunków. Rolety na balkonie (artykuł dostępny tutaj: https://alerolety.pl/rolety-na-balkonie/) stanowią dodatkową barierę dla promieni słonecznych i są w stanie zmniejszyć nagrzewanie pomieszczenia z balkonem właśnie. Fakt, że przydadzą się nam one głównie w okresie wiosny i lata, nie powinien przekreślać takiego rozwiązania – zwłaszcza, że zalet ich zastosowania jest znacznie więcej, niż tylko dodatkowa ochrona przed palącym słońcem!

A jeśli w naszych oknach są już nowe dekoracje okienne? W tej sytuacji ciężko przełknąć myśl o kolejnym wydatku i wymianie dopiero co zamontowanych np. plis czy rolet dzień noc. Spokojnie! Warto przede wszystkim sprawdzić jak nowe osłony poradzą sobie z ochroną wnętrza (ciepłe dni są coraz bliżej, będzie więc nam łatwiej ocenić czy zakupione dekoracje okienne spełniają swoją rolę). Jeśli zamontowane osłony będą chronić pomieszczenie przed słońcem na tyle, że korzystanie z wentylatorów będzie mniejsze niż w latach ubiegłych – super! Jeśli natomiast okaże się, że osłony prezentują się pięknie, ale nie są w stanie zapewnić dostatecznej bariery między wnętrzem, a promieniami słonecznymi, możemy:

  • zamontować dodatkową roletę (np. na balkonie), co zmniejszy nagrzewanie salonu;
  • sprawdzić, w których pokojach sytuacja jest najtrudniejsza (wymagająca ciągłej pracy wentylatorów lub wręcz klimatyzacji) i sukcesywnie montować w nich dodatkowe osłony – rolety zewnętrzne.

W każdej sytuacji, w której nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla naszego mieszkania (i portfela) warto natomiast zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, którzy będą w stanie doradzić dobór odpowiedniej osłony okiennej. Jesteśmy do Państwa dyspozycji – wszelkie dane teleadresowe znajdą Państwo na podstronie kontakt.

Jak mądrze dobrać dekorację okienną do sypialni?
Czy rolety materiałowe pomogą w obniżeniu rachunków?