AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Białe rolety zewnętrzne Łódź

Rachunki za prąd w okresie letnim a rolety zewnętrzne

Polub ten wpis!

Jak udowodniliśmy w poprzednim artykule, rolety zewnętrzne mogą obniżyć rachunki za ogrzewanie w okresie jesień-zima. Czy jednak ich instalacja wpłynie także na zasobność naszych portfeli wiosną i latem? Odpowiedź brzmi: TAK!

Rolety zewnętrzne na lato

Latem nie korzystamy z centralnego ogrzewania i nie dogrzewamy się również na własną rękę piecykami elektrycznymi. Nie oznacza to jednak, że jest to czas, kiedy nasze rachunki za zużycie prądu ulegają znacznemu obniżeniu. Zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy to temperatura na zewnątrz potrafiła osiągnąć wartość 30 stopni Celsjusza w cieniu (i więcej), a nieznośny gorąc towarzyszył nam od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Aby przetrwać upały, wiele osób montuje klimatyzację lub wspomaga się popularnymi „wiatrakami”. Oczywiście – na prąd. A działające 24/7 urządzenia mające na celu ochłodzenie naszych mieszkań, wpływają niestety na nasz domowy budżet.

Rolety zewnętrze nie zastąpią klimatyzacji, ale pomogą zredukować ilość ciepła, które przedostaje się do wnętrza domu czy mieszkania. Opuszczone na noc, już od świtu chronią przed słońcem (zwłaszcza w oknach z wystawą na wschód), zapewniają też przyjemny półmrok, jeśli opuścimy je do połowy okna. Korzyści z ich zamontowania odczują również wszyscy, których okna mają wystawę na południe czy na zachód. Upalne powietrze z zewnątrz zostanie zatrzymane przez rolety, dzięki czemu konieczność wspomagania się wentylatorami znacznie się zmniejszy,  tym samym zmniejszając rachunki za prąd.

Czy rolety zewnętrzne odbiorą nam światło dzienne?

Niekoniecznie. Oczywiście ich całkowite opuszczenie sprawi, że do wnętrza nie będzie przedostawało się zarówno gorące powietrze, jak i światło. Jednak dzięki współczesnej technologii, kilkoma kliknięciami na pilocie możemy zmieniać ułożenie rolet zewnętrznych w ciągu całego dnia. Zasłaniać okna wtedy, gdy słońce grzeje najsilniej, a potem odsłaniać je na tyle, by nie pozbawiać się naturalnego światła, które jest nam niezbędne. Ponieważ rzadko zdarza się, że wszystkie pomieszczenia w domu są przez nas i naszych najbliższych zajmowane niemal non-stop, możemy opuszczać rolety na dłużej w tych pokojach, z których nie korzystamy. Wystarczy zwykle kilka dni, by zorientować się we własnej, codziennej rutynie i dostosować do niej zarządzanie roletami zewnętrznymi. Może się nawet okazać, że w niektórych pomieszczeniach obecność wentylatorów przestanie być konieczna.

W których oknach montować rolety zewnętrzne?

Oczywiście w tych, których szyby nagrzewają się najmocniej, a następnie ciepło „oddają” do pomieszczenia. Nie ma potrzeby montażu rolet we wszystkich oknach w domu – wyłącznie w tych, które latem sprawiają nam najwięcej kłopotu. A jeśli trudno nam samodzielnie ocenić, gdzie najlepiej sprawdzą się rolety zewnętrzne w naszym mieszkaniu czy domu, zaprośmy ekspertów z prośbą o pomoc. Nasz Zespół nieodpłatnie doradzi miejsce montażu rolet i przygotuje wycenę. A biorąc pod uwagę fakt, że rolety zewnętrzne pomogą obniżyć nasze rachunki o każdej porze roku, z czystym sumieniem będziemy mogli uznać, że to dobra inwestycja, która zwyczajnie się zwróci!

Po dodatkowe informacje zapraszamy do kontaktu.

Czy rolety materiałowe pomogą w obniżeniu rachunków?
Zaoszczędź na ogrzewaniu dzięki roletom zewnętrznym