AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje aluminiowe w kuchni Łódź

Dekoracja okienna do kuchni

Polub ten wpis!

Kuchnia jest pomieszczeniem specyficznym – większość z nas spędza w niej niewiele czasu, skupiając się na przygotowywaniu posiłków lub sięganiu po coś do lodówki. Rzecz jasna w dużych kuchniach, w których przewidziane jest miejsce na jadalnię, domownicy będą przebywali dłużej. Bez względu jednak na rozmiar tego pomieszczenia, w kuchni panują warunki, nie bójmy się tego określenia, ekstremalne. Przynajmniej dla dekoracji okiennych.

Ciepło, para, rozgrzany tłuszcz…

Podczas przygotowywania choćby obiadu, dekoracja okienna może zostać zachlapana wodą, pryskającym z patelni tłuszczem czy gotującym się w jej pobliżu sosem (wszystko zależy od odległości kuchenki od okna). Aby utrzymać w kuchni porządek, konieczne jest częste mycie blatów i kuchenek (gazowych lub indukcyjnych). Również w trakcie tych porządków, nie trudno „zachlapać” osłonę okienną. Dlatego też bez trudu można znaleźć mieszkania, w których okna kuchenne nie są w ogóle zakryte (zwłaszcza w lokalach znajdujących się na wysokich piętrach w blokach). Z jednej strony to ułatwienie – łatwiej usunąć plamy i inne zabrudzenia z szyby, niż np. z rolety materiałowej. Z drugiej – jeśli w nasze okno kuchenne codziennie zagląda wschodzące słońce, gorące miesiące mogą okazać się trudne do wytrzymania podczas gotowania nawet szybkich posiłków. Rozgrzana od promieni słonecznych kuchnia w połączeniu z gotowaniem (zwłaszcza na kuchenkach gazowych), może skutecznie zniechęcić nawet zapalonych kucharzy amatorów i wywoływać u nich chęć jak najszybszego opuszczenia tego pomieszczenia. A wcale tak być nie musi!

Niezawodne żaluzje aluminiowe

To zdecydowanie najłatwiejsza do czyszczenia dekoracja okienna, jaką można zamontować w kuchni. Wystarczy mokra ściereczka lub gąbka, a nawet zwilżony ręcznik papierowy, by usunąć świeże zabrudzenia. Do pozbycia się zaschniętych plam, np. po sosach, również wystarczy gąbka (z ewentualną odrobiną płynu do mycia naczyń), by dekoracja okienna wyglądała jak nowa.

Co więcej, żaluzje aluminiowe świetnie znoszą:

  • gorącą parę;
  • wilgoć;
  • powstające w wyniku „kuchennych rewolucji” zabrudzenia dowolnego rodzaju.

Spełniają też swoje podstawowe zadanie, jakim jest ochrona wnętrza kuchni przed promieniami słonecznymi.

Estetyka i bogata kolorystyka nowoczesnych żaluzji aluminiowych sprawia, że bez trudu można dostosować je do każdej kuchni – bez względu na styl, w jakim została urządzona.

Inne osłony okienne

Jeśli jesteśmy absolutnymi przeciwnikami żaluzji aluminiowych, możemy oczywiście zdecydować się na inną osłonę okienną. Jednak przed jej zakupem warto skontaktować się bezpośrednio z producentem i dopytać, w jaki sposób postępować z daną dekoracją okienną, jeśli zostanie ubrudzona choćby rozgrzanym olejem. Nie każda tkanina dobrze zniesie kontakt z tłuszczem i usunięcie plamy może okazać się wyjątkowo trudne. Nie każdą roletę materiałową możemy też swobodnie zdjąć i wyprać.

Na większą swobodę możemy pozwolić sobie w sytuacji, w której okno znajduje się w pewnym oddaleniu od kuchenki i ryzyko zniszczenia dekoracji okiennej jest zdecydowanie mniejsze. Wówczas jak najbardziej możemy zainwestować w rolety materiałowe czy plisy.

Wszystko, co powyższe, warto mieć jednak na uwadze i zawsze przed zakupem, dopytać producenta danej osłony okiennej o sposób jej czyszczenia oraz poprosić o pomoc w wyborze dekoracji, która będzie chronić nasze kuchenne okno.

Salon - roleta, żaluzja czy plisy?
Jaka dekoracja okienna sprawdzi się w łazience?