AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Roleta materiałowa w łazience

Jaka dekoracja okienna sprawdzi się w łazience?

Polub ten wpis!

Łazienka to pomieszczenie, w którym nie trudno o uszkodzenie dekoracji okiennej. W pomieszczeniu tym często panuje wilgoć – w związku z codzienną higieną, braniem kąpieli lub korzystaniem z prysznica, ale także wieszaniem w łazience prania. Jaka zatem osłona najlepiej zniesie warunki „łazienkowe”?

Rolety materiałowe – tak, ale

wykonane specjalnie z myślą o montażu w tym konkretnym pomieszczeniu. Najlepiej, by ich materiał był odpowiednio zaimpregnowany i odporny na wchłanianie wody, co przedłuży żywotność tego rodzaju osłony okiennej. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że łazienka to zwykle małe pomieszczenie, w którym spędzamy czas głównie na higienie osobistej – ważne jest zatem osłonięcie okna przed niepożądanym wzrokiem. Dekoracje okienne nie muszą być w tym pomieszczeniu szczególnie eleganckie, wzorzyste czy „glamour”. Wystarczy estetyczna roleta w jednolitym kolorze, wykonana z odpowiedniego materiału. I to wszystko!

Przypomnijmy – materiał, który nie będzie wchłaniać wody i ulegać sukcesywnej degradacji z powodu częstego kontaktu z parą, to zdecydowanie najlepszy wybór. Taka roleta nie tylko spełni wszystkie swoje podstawowe funkcje, ale dodatkowo posłuży nam przez długie lata. A to jest przecież najważniejsze!

A co z żaluzjami?

W łazience sprawdzą się przede wszystkim tradycyjne żaluzje aluminioweIch nowoczesna wersja jest odporna na wodę i wilgoć, zatem możemy być spokojni, że po kilkunastu miesiącach ich użytkowania, nie będzie konieczna zmiana osłony okiennej. Jeśli natomiast chcielibyśmy zamontować w łazience żaluzje drewniane, musielibyśmy poświęcić im zdecydowanie więcej uwagi, niż ich aluminiowym odpowiednikom. Nawet zaimpregnowane drewno, regularnie wystawione na działanie wody, wilgoci i pary, może ulec zniszczeniu. Zatem zanim podejmiemy decyzję o zakupie żaluzji drewnianych do łazienki, skontaktujmy się ze specjalistami, którzy szczerze opowiedzą nam o zaletach i wadach takiego rozwiązania. Naszym zdaniem – zdecydowanie bezpieczniej jest zakupić żaluzje aluminiowe na wymiar. Po prostu posłużą nam dłużej, wciąż prezentując się w oknach łazienki wyjątkowo estetycznie i chroniąc naszą prywatność, a także zapewniając osłonę przed promieniami słonecznymi.

Plisy, rolety rzymskie, rolety dzień noc?

Choć każda z tych dekoracji cieszy się popularnością i dużą funkcjonalnością, nie każda nadaje się do montażu w łazience. Zawsze warto skontaktować się z firmą produkującą osłony okienne, umówić się na pomiar okna, wycenę i doradztwo. Przedstawiciel firmy weźmie pod uwagę rozmiary pomieszczenia, odległość okna od wanny i suszarki sufitowej na pranie. Nie podejmujmy decyzji wyłącznie w oparciu o nasze własne przekonania i upodobania – takie spontaniczne zakupy mogą spowodować, że upragniona dekoracja okienna, zamontowana w łazience, po prostu szybko się zniszczy. I pojawi się konieczność wymiany jej na bardziej adekwatną.

Nasza firmy służy Państwu pomocą i doradztwem w zakresie wyboru osłon okiennych od wielu lat. Dlatego zachęcamy do kontaktu, umówienia się na pomiar i wspólne wybranie dekoracji okiennej do łazienki, która posłuży przez lata!

Dekoracja okienna do kuchni
Oszczędność dzięki roletom - podsumowanie