AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Czerwone rolety - okno i drzwi_2

Dekoracje okienne w roku 2018

Polub ten wpis!
Rok 2018 odmienił spojrzenie na dekoracje okienne. To właśnie wówczas do łask powróciła bogata kolorystyka, a jednocześnie straciła na dominacji szarość i biel. To również w tym czasie na popularności zyskał styl glamour, a co za tym idzie, dekoracje okienne zaczęły odgrywać znaczną rolę – nie tylko dodatku, ale istotnego elementu aranżacji wnętrza. Z drugiej zaś strony, lubiany przez Polaków styl skandynawski, nadal stanowił istotny punkt odniesienia dla aranżacji wnętrz. 2018-sty rok był zatem czasem pełnym kontrastów.

Dekoracje okienne „must have” 2018

Jeśli mielibyśmy wymienić najchętniej kupowane w tym czasie dekoracje okienne, znalazłyby się wśród nich:
  • rolety materiałowe (w naprawdę bogatej gamie kolorystycznej, często również bogato zdobione wzorami);
  • rolety plisowane (które zaczęły zdobywać coraz większą popularność);
  • rolety rzymskie;
  • żaluzje drewniane.

A co z kolorami?

W roku 2018, Instutut Pantone, który niemalże dyktuje trendy dotyczące kolorystyki, wskazał na barwy  nasycone i głębokie. Chętnie kupowano zatem rolety materiałowe w odcieniach intensywnej czerwieni czy granatu, Popularne były także kolory takie jak szkarłat, zimny niebieski, śliwkowy czy ciemnej lilii. Wszyscy, którzy pozostali przy stylu skandynawskim, wybierali z kolei subtelny róż, jasną szarość czy beż (piaskowy).

Podążanie za trendami

Rok 2018 na rynku osłon okiennych koncentrował się na podążaniu za obecnymi trendami zachodnimi. Nie dziwi zatem, że i osłony okienne chętnie kupowane w Polsce, były tymi samymi, na które stawiali np. mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Był to rok w dużym stopniu przełomowy, ponieważ coraz więcej osób zaczynało dostrzegać walory dekoracji okiennych i traktować je nie tylko jako funkcjonalne osłony przed słońcem, ale również jako ważny element ozdobny. W tym czasie coraz więcej osób odchodziło też od osłon tradycyjnych. O ile wcześniej chętnie łączono firanki i zasłony z nowoczesnymi roletami, o tyle w 2018-stym roku coraz liczniejsza grupa osób decydowała się wyłącznie na współczesne dekoracje, które nie były już dodatkowo „wspomagane” przez zwisające z karniszy zasłony, zaś z firanek zrezygnowano niemal całkowicie.
Osłony okienne - rok 2019
Która aranżacja wnętrza i jakie dekoracje okienne?