AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Poczekalnia w przychodni - w oknach rolety materiałowe

Gabinety lekarskie – jaka dekoracja do okna?

Polub ten wpis!

Osłona okienna w gabinetach lekarskich ma na celu przede wszystkim zapewnienie prywatności. Dotyczy to zarówno Pacjentów przyjmowanych przez lekarzy pierwszego kontaktu (gdzie zwykle konieczne jest rozebranie się do badania), jak specjalistów  z innych dziedzin medycyny (np. psychiatrów czy psychoterapeutów). Zamknięte drzwi i zasłonięte okno dają poczucie bezpieczeństwa, ale nie mogą z kolei wywoływać wrażenia izolacji. Wizyta lekarska jest stresująca sama w sobie – przyjmowanie Pacjentów w ciasnych gabinetach, z oknami zasłoniętymi starymi roletami czy żaluzjami, nie tworzy komfortowej atmosfery. Dodatkowo gabinety lekarskie muszą być dezynfekowane, a dbanie o czystość dotyczy także osłon okiennych.

Dobre pierwsze wrażenie – osłona okienna w rejestracji i poczekalni

Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. To na jego podstawie Pacjent wyrabia sobie opinię o poradni, do której przyszedł. Dotyczy to zarówno personelu, jak i wyglądu pomieszczeń. Z tego też względu w przychodniach czy poradniach medycznych (a także w gabinetach stomatologicznych) dominują jasne kolory ocieplające wnętrze, a dodatki (obrazy, plakaty czy rośliny) „ożywiają” wnętrze. Standardem są także wygodne krzesła lub fotele,  a także stoliki z czasopismami, które oczekujący na swoją kolejkę Pacjenci, mogą przekartkować, by zająć czymś myśli przed wizytą u lekarza.

W oknach rejestracji/poczekalni coraz częściej pojawiają się jasne rolety rzymskie, nadające wnętrzu elegancji, ale i przytulności. Nadal można też zauważyć w oknach verticale, które jeszcze kilkanaście lat temu były kojarzone wyłącznie z osłoną okienną dla biur czy firm. Dziś, w nowoczesnej odsłonie, prezentują się znakomicie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość wykonania ich w dowolnym kolorze.

Przychodzi człowiek do lekarza

Poczekalnia w przychodni - w oknach rolety materiałoweZdanie przypomina to wyjęte z serii żartów, ale mało kto lubi lekarzy odwiedzać. Nic zatem dziwnego, że poradnie (zwłaszcza prywatne) skupiają się na zatrudnianiu specjalistów, którzy nie tylko posiadają wiedzę i doświadczenie, ale też swoją osobowością potrafią zdobyć zaufanie i sympatię Pacjenta. To, czy zaufamy danemu specjaliście, w pewnym stopniu zależy także od wystroju gabinetu. Oczywiście większość z nich wygląda podobnie – krzesło dla Pacjenta, lekarza, biurko z komputerem, ewentualnie leżanka (np. u internisty czy kardiologa). W gabinecie ma być przede wszystkim czysto i profesjonalnie. Takie wrażenie pomogą osiągnąć eleganckie:

  • verticale
  • rolety dzień-noc
  • rolety materiałowe
  • plisy
  • żaluzje aluminiowe lub drewniane

Wszystkie te osłony pozwalają na zapewnienie Pacjentowi prywatności, ich obsługa jest szybka i prosta (jeden ruch ręki pozwala zasłonić okno), a jednocześnie dopełniają aranżacji gabinetu (pod kątem doboru kolorystycznego czy ogólnego wystroju – a ten zwykle jest stonowany).

Warto też zauważyć, że powyższe dekoracje okienne jest stosunkowo łatwo utrzymać w czystości. Czyszczenie ich raz na dobę, po ostatnim Pacjencie, nie powinno stanowić problemu (o ile wiemy, jak prawidłowo o daną osłonę okienną dbać – w tym pomóc może konsultacja z przedstawicielem firmy, która odpowiadała za projekt i montaż osłon okiennych).

Podsumowując: dekoracje okienne odgrywają bardzo istotną rolę w gabinetach lekarskich. Zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa Pacjentowi jest sprawą priorytetową i dbać o nie powinny nie tylko osoby z personelu, ale także właściciele poradni, decydujący o wyborze osłon okiennych. Wzbudzenie zaufania w Pacjencie, stworzenie mu warunków, w których będzie czuł się komfortowo, są niemal tak samo ważne, jak kontakt z lekarzem. Nawet świetny specjalista nie przekona Pacjenta do pozostania w kontakcie z przychodnią, która jest zaniedbana, ciasna i pozbawiona podstawowych elementów zapewniających komfort i prywatność.

Dobór osłony okiennej do wnętrz o charakterze biurowym
Osłony okienne w przedszkolach i szkołach