AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Uczeń z mikroskopem

Osłony okienne w przedszkolach i szkołach

Polub ten wpis!

Miejsca publiczne, w których przebywają dzieci i młodzież, muszą być regularnie sprzątane (a teraz, w czasie pandemii, również dezynfekowane). O ile w przypadku licealistów nie powoduje to większych problemów, to już przedszkolaki mogą mieć kłopot ze zrozumieniem nowych zasad, wprowadzonych w związku z COVID-19. Poza tym żywiołowe dzieci, które w przedszkolach czas spędzają w dużym stopniu na zabawie, niekoniecznie dbają o idealny porządek i czystość. To przede wszystkim rola pracowników takich placówek. Czy można ułatwić im zadanie dzięki odpowiednim dekoracjom okiennym? Jak najbardziej!

Roleta materiałowa – przyjemność z czyszczenia

W przedszkolach najlepiej sprawdzają się rolety materiałowe. Cechuje je przede wszystkim (co podajemy na przykładzie produktów ALEROLET):

  • solidna jakość wykonania;
  • możliwość wyboru kolorowych rolet, a także rolet z obrazkami;
  • łatwość w czyszczeniu.

Oczywiście rolety te chronią także przed nasłonecznieniem, natomiast z punktu widzenia dzieci, są one po prostu ciekawe, kolorowe i intrygujące. Zabawa w miejscu, w którym w oknach wiszą rolety z kolorowymi postaciami, jest przyjemniejsza. Atmosfera takiego przedszkola również staje się bardziej przytulna i zachęca do spędzania w nim czasu. Z kolei pracownicy nie muszą martwić się o to, że dziecko zrobi sobie krzywdę (np. podczas „inspekcji” dekoracji okiennej – co mogłoby się zdarzyć w przypadku żaluzji), mają też ułatwione zadanie w zakresie czyszczenia rolet. Jeśli przyszły artysta pozostawi na materiale ślady kredki, można je usunąć zwykłą gumką do ścierania. Po zakończonym dniu pełnym wrażeń, rolety wystarczy przemyć wilgotną szmatką. Można też skorzystać z preparatów dezynfekujących, których wybór jest obecnie naprawdę duży. Warto sprawdzić działanie wybranego preparatu na mniej widocznej części rolety, aby upewnić się, że ten konkretny środek nie pozostawi śladów czy odbarwień. Zdecydowanie jednak roleta materiałowa w przedszkolu to radość dla dzieci i ułatwienie dla pracowników.

Żaluzje sprzyjające nauce

W szkołach stosuje się różnego rodzaju osłony okienne, zapewniające dobre warunki do nauki. Promienie słońca odbijające się na szkolnych ławkach, ekranach komputerów czy tablicach, utrudniają skupienie. Dlatego też coraz więcej szkół decyduje się na zainwestowanie w dekoracje okienne, które nie rozpraszają uczniów, za to ułatwiają im zdobywanie wiedzy. Żaluzje aluminiowe (niezwykle popularne w szkołach na zachodzie) przeplatają się w naszych rodzimych placówkach z roletami materiałowymi wolnowiszącymi. Obie osłony okienne łatwo utrzymać w czystości pod warunkiem, że dba się o nie regularnie. Jest to o tyle ważne w obecnych czasach, że uczniowie często dotykają rolet czy listewek żaluzji, co wiąże się z koniecznością ich zdezynfekowania. Pod tym względem łatwiej zadbać o żaluzje – choć konieczne jest przetarcie większej powierzchni, nie musimy obawiać się, że preparat dezynfekujący w jakikolwiek sposób uszkodzi osłonę okienną.

O tym warto pamiętać!

Stworzenie dzieciom i młodzieży dobrych warunków do zabawy i nauki sprawia, że chętniej uczęszczają one na zajęcia. Oczywiście składa się na to wiele czynników (atmosfera w klasie, podejście nauczycieli do swoich podopiecznych i wiele innych). Jednak dekoracja okienna jest w stanie odmienić „starą klasę” i przemienić dobrze znane uczniom pomieszczenie w „coś nowego”. Dodatkowo, mając na uwadze restrykcje dotyczące zasad obowiązujących w placówkach edukacyjnych, po prostu warto podnieść temat wymiany (lub zainstalowania) nowoczesnych osłon okiennych. I jeśli tylko będzie taka możliwość, dobrze jest taki plan wcielić w życie, ułatwiając tym samym dezynfekcję części „okiennych” i sprawiając przyjemność nauczycielom i uczniom, których komfort pracy i nauki będzie po prostu większy.

Gabinety lekarskie - jaka dekoracja do okna?
Ekspozycja okien na północ a osłony okienne