AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Kobieta dokonująca wyboru

Jak dbać o poszczególne osłony okienne?

Polub ten wpis!

Nowa dekoracja okienna to nie tylko sposób na ograniczenie dopływu światła do mieszkania czy domu, ale także element aranżacji wnętrz. Coraz częściej eksperci zajmujący się wyznaczaniem trendów „wnętrzarskich”, wspominają o osłonach okiennych jako istotnym elemencie, który stanowi dopełnienie kompozycji danego pomieszczenia.

Współczesne rolety czy żaluzje pełnią zatem nie tylko funkcje użytkowe, ale także – estetyczne. Nic zatem dziwnego, że większość ich użytkowników chciałaby, by jak najdłużej zachowały znakomity wygląd.

Jak czyścić rolety, plisy, żaluzje?

Temu zagadnieniu poświęcimy najbliższy cykl artykułów na naszym blogu. Poinformujemy, jak można poradzić sobie z niewielkimi zabrudzeniami na materiale rolety, a także jak usunąć silniejsze zabrudzenie, bez obaw o zniszczenie materiału.

Podpowiemy również, jak na bieżąco pielęgnować osłony okienne, by służyły nam przez lata i nadal wyglądały jak nowe! A z uwagi na bogaty wybór dekoracji okiennych, do każdej z nich należy podejść w nieco inny sposób (jeśli myślimy zarówno o regularnej pielęgnacji, jak i usuwaniu silniejszych zabrudzeń). Osłony różnią się przecież od siebie nie tylko wyglądem, ale też rodzajem wykorzystanego przy ich produkcji materiału.

Plisy, rolety materiałowe, rolety dzień noc, rolety rzymskie, żaluzje aluminiowe, żaluzje drewniane, ale i moskitiery czy rolety zewnętrzne – wszystkie wymagają nieco odmiennego podejścia. Podpowiemy też, jak bezpiecznie myć okna, by przy okazji używania środków (na przykład na bazie octu) nie uszkodzić materiału rolety.

Zachęcamy do regularnego zaglądania na nasz blog (zwłaszcza, że wiosna sprzyja porządkom i chętniej decydujemy się w tym okresie na generalne sprzątanie oraz mycie okien). W najbliższym artykule, który opublikujemy w kolejnym tygodniu, jeszcze przed Wielkanocą, znajdą Państwo porady dotyczące czyszczenia rolet materiałowych i rolet dzień noc.

Serdecznie zapraszamy też na nasze konta społecznościowe, zwłaszcza na Facebooka naszej firmy, i udział w dyskusji o pielęgnacji osłon okiennych! Z pewnością wielu ich Użytkowników wypracowało własne metody na ich pielęgnację!

Jak myć rolety materiałowe i rolety dzień noc?
Osłona okienna do pokoju dziecka