AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Plisy w oknach poddasza

Jak mądrze dobrać dekorację okienną do sypialni?

Polub ten wpis!

Z wcześniejszych wpisów na naszym blogu dowiedzieli się Państwo, jak należy dobierać osłony okienne kierując się wystawą okien na strony świata (wschód, zachód, południe, północ). W bieżącym cyklu artykułów podpowiemy z kolei, jakie dekoracje okienne sprawdzą się w:

 • sypialni;
 • salonie;
 • pokoju dziecięcym/młodzieżowym;
 • kuchni;
 • łazience;
 • domowym biurze.

Doradzimy też, jak połączyć czynniki użyteczności dekoracji okiennej z wystawą okna. Czy rzeczywiście przy oknach wychodzących na wschód konieczne jest montowanie w każdym pomieszczeniu tego samego rodzaju osłony? Czy w kuchni, do której od świtu „zagląda” ostre słońce, musimy zawiesić roletę materiałową podgumowaną lub żaluzje drewniane i martwić się, że dekoracja okienna ulegnie zniszczeniu z uwagi na panujące w kuchni warunki, takie jak gorąca para, dodatkowe ciepło, pryskający z patelni olej?

Dobór dekoracji okiennej do pomieszczenia

jest szalenie ważny. Warto zwrócić uwagę choćby na funkcjonalność dekoracji okiennej, jej ochronę przed słońcem, ale również łatwość w utrzymaniu jej w czystości. Przecież zupełnie inne warunki panują w zacisznej sypialni, niż w łazience (w której często jest wilgotno) czy w kuchni (gdzie do wilgotności dochodzi ciepło związane z gotowaniem potraw, a także większym ryzykiem zabrudzenia osłony – choćby plamami tłuszczu pryskającymi z patelni).

Jesteśmy przekonani, że po zapoznaniu się z naszymi artykułami, łatwiej będzie Państwu na dokonanie świadomego wyboru dekoracji do każdego pomieszczenia w mieszkania czy domu! A zaczniemy od

osłon okiennych w sypialni

Sypialnia to miejsce, które powinno służyć wyciszeniu, relaksowi i regeneracji dzięki przespanej nocy. A także, oczywiście, intymności i poczuciu swobody, jakie powinno towarzyszyć nam w każdym miejscu własnego domu. W przypadku sypialni i szukaniu do niej dekoracji okiennej, powinniśmy zwrócić uwagę tak naprawdę tylko na kilka czynników:

 • wystawa okien;
 • aranżacja wnętrza;
 • nasz własny gust.

I to wszystko! W sypialni nie ryzykujemy zabrudzenia dekoracji okiennych, a te, które się na nich zgromadzą (np. kurz), możemy szybko i łatwo usunąć. W tym konkretnym pomieszczeniu sprawdzą się znakomicie:

 • rolety materiałowe (podgumowane, jeśli okna „wychodzą” na wschód);
 • żaluzje aluminiowe lub drewniane;
 • plisy;
 • rolety rzymskie;
 • czy w końcu rolety dzień-noc (idealne zwłaszcza dla okien z wystawą na północ, niekoniecznie polecane dla tych „wschodnich”).

Wszystkie powyższe dekoracje są funkcjonalne, dostępne w bogatej gamie kolorystycznej (zatem łatwo dopasować je do stylu wnętrza) i, co ważne, nie wymagają wysiłku w zakresie pielęgnacji. W sypialni dekoracjom okiennym nie grozi para wodna czy wilgoć, zatem możemy pozwolić sobie na zdecydowanie więcej, niż w przypadku wybierania osłony okiennej do kuchni czy do łazienki.

Warto pamiętać, że dobrze dobrana dekoracja okienna do pomieszczenia, w którym śpimy, ułatwia długi sen, którego nie zakłóci poranne słońce, „atakujące” szyby. Zasłonięte na noc okna pozwolą nam się wyspać, zregenerować i po prostu wypocząć.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą dekoracji okiennych oraz do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy, którzy nie tylko pomogą wybrać osłonę okienną do sypialni, ale także bezpłatnie wycenią koszt jej wykonania i montażu!

Salon - roleta, żaluzja czy plisy?
Oszczędność dzięki roletom - podsumowanie