AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Pies przy oknie

Jaka osłona okienna, jeśli mamy w domu psa?

Polub ten wpis!

Psy, w przeciwieństwie do większości kotów, są zwierzętami karnymi, uczącymi się „czego nie wolno” i reagującymi na słowa właściciela. Ale, jak od każdej reguły, tak i od tej są wyjątki. W zależności od temperamentu psa, jego wieku, rasy, a także wyszkolenia, warto zwrócić szczególną uwagę na dobór dekoracji okiennej.

Drzwi na taras i balkon

Psiaki lubią eksplorować swoje otoczenie, a jeśli mają możliwość korzystania z tarasu lub balkonu, chętnie to robią. Informują o tym właścicieli, pocierając łapkami szybę, dzielącą je od upragnionej przestrzeni. Jeśli zatem w drzwiach zamontujemy roletę, pies będzie drapał materiał i zostawiał na niej ślady swoich łap. Mimo wspomnianych problemów, roleta materiałowa wciąż jest najlepszym wyborem dla powierzchni, do której dostęp ma pies. Żaluzje aluminiowe mogą zostać połamane przez psie łapy, a plisy podarte. Montując roletę wykonaną z grubszego materiału, minimalizujemy ryzyko jej zniszczenia. Co więcej, łatwo jest ją wyczyścić.

Jeśli dodatkowo będziemy pamiętać o tym, by nie zostawiać rolety opuszczonej 24 godziny na dobę (mowa tu o dolnych częściach drzwi balkonowych czy niskich przeszkleniach), problem uda nam się całkowicie wyeliminować.

Jaka osłona okienna sprawdzi się w przypadku szczeniąt?

Młode psiaki sprawiają niewątpliwie wiele radości, ale mogą też przysporzyć problemów. Interesują się wszystkim, co znajduje się w ich otoczeniu i niestety – mogą nie tylko zniszczyć dekorację okienną, ale co o wiele gorsze, zrobić sobie krzywdę. Zaplątanie się w łańcuszek do sterowania roletą lub utknięcie pomiędzy listwami żaluzji, może być bardzo niebezpieczne. Sięgające do podłogi verticale również mogą stać się obiektem zabawy, a małe pazurki szybko rozprawią się z osłoną okienną, którą ciężko będzie nazwać ponownie „dekoracją”.  Rozwiązaniem ponownie może być montaż rolety materiałowej, zwłaszcza, jeśli uniemożliwimy szczeniakowi dostęp do parapetu i zabezpieczymy swobodnie zwisający łańcuszek sterujący.

Dekoracje okienne a dorosłe psy

W większości przypadków dorosłe psiaki nie interesują się zbytnio osłonami okiennymi, choć mogą próbować wskakiwać na parapet, jeśli za oknem usłyszą hałas. Jednak ich wiek sprawia, że zdają sobie sprawę kiedy jest czas i miejsce na zabawę (o ile oczywiście właściciel ich tego nauczył). W przypadku spokojnych, dorosłych psiaków, możemy zaryzykować montaż dowolnej dekoracji okiennej (może poza verticalami, które często traktowane są przez psy jako „ręcznik” – po kąpieli czy powrocie ze spaceru w deszczowy dzień). Jednak rolety materiałowe, plisy i żaluzje, nie powinny szczególnie interesować naszych czworonożnych towarzyszy (pamiętajmy po prostu, by nie pozbawiać zwierzęcia możliwości wyglądania na świat zewnętrzny przez niskie przeszklenia (wracamy w tym momencie do punktu pierwszego w tym artykule).

A co z moskitierami?

W ich przypadku konieczne będzie zaangażowanie właściciela psa. Od chwili montażu osłony w drzwiach balkonowych czy tarasowych należy pilnować, by pies nie usiłował przegryźć siatki, w celu wydostania się na zewnątrz. Na szczęście w zdecydowanej większości przypadków psiaki łatwo jest nauczyć nowych zasad panujących w domu. Co nie oznacza, że możemy spocząć na laurach po zakończonym treningu – od czasu do czasu warto podejrzeć naszego psiaka z ukrycia i upewnić się, że stosuje się do reguł, gdy nie ma nas w pobliżu.

Rolety dzień-noc - gdzie najlepiej je kupić?
Dekoracje okienne a koty