AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Czerwone rolety dzień noc Łódź

Rolety dzień-noc – gdzie najlepiej je kupić?

Polub ten wpis!

Rolety dzień-noc, od chwili pojawienia się na polskim rynku, z każdym kolejnym sezonem zdobywają coraz większą ilość zwolenników. Trudno się temu dziwić. Nie tylko są to prawdziwe dekoracje okienne (z uwagi na estetykę wykonania), ale też w funkcjonalny sposób łączą zalety rolet materiałowych i żaluzji. Dodatkowo dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych, co nie tylko pozwala dopasować je do każdego rodzaju wnętrza, ale umożliwia też kontrolę nad ilością światła przedostającego się do wewnątrz. Rolety bardziej transparentne sprawdzą się w pomieszczeniach, które nie są wystawione na silne działanie promieni słonecznych. Z kolei te, których „pasy” wykonane są z ciemniejszych materiałów, lepiej chronią przed słońcem. Pozostaje jedno pytanie – gdzie je zakupić?

Tańsze rolety dzień-noc

dostępne są w większości hipermarketów budowlanych. Zazwyczaj do wyboru mamy:

  • kilka wariantów kolorystycznych;
  • kilka rozmiarów rolet (dla standardowych rozmiarów okien czy drzwi balkonowych).

Jeśli zatem nasze okna mają wymiary, uwzględnione wśród dostępnych produktów, możemy skusić się na roletę dzień-noc z hipermarketu i samodzielnie ją zamontować.

Zaletami takiego rozwiązania jest niewątpliwie:

  • szybki zakup (wystarczy odwiedzenie hipermarketu);
  • stosunkowo niska cena.

Problem może pojawić się natomiast już w trakcie montażu. Nie wszyscy są w stanie przeprowadzić go w prawidłowy sposób i bywa, że są zmuszeni spędzić przy tej pracy więcej czasu, niż początkowo szacowali. Kolejne wady mogą wyjść na jaw w trakcie użytkowania rolety. Nie twierdzimy, że każdy, kto kupi produkt z marketu, zetknie się z wymienionymi poniżej problemami, niemal mogą się one przytrafić (przedstawione informacje pozyskaliśmy od naszych Klientów, którzy z czasem zdecydowali się na wymianę „sklepowej” rolety dzień-noc na produkt marki ALEROLETY). Na co zatem należy zwrócić uwagę w przypadku zakupu rolet dzień-noc z hipermarketów budowlanych?

  • brak jakichkolwiek prowadnic;
  • brak kasetek;
  • gorszej jakości materiał;
  • wymiary nie zawsze odpowiadające wymiarom okna;
  • ruchome elementy, które „lubią odpadać” (np. okrągłe „zatyczki” znajdujące się po obu stronach plastykowej rurki, obciążającej roletę).

Lista krótka, ale powyższe detale znacznie wpływają na funkcjonalność rolety. Brak prowadnic żyłkowych nie utrzymuje rolety „w ryzach”, gorszej jakości materiał może się szybciej zużywać (a jeśli mamy w domu rozrabiającego kota, z rolety może zacząć on „wyciągać” poszczególne nitki z materiału). Zbieranie z podłogi „zatyczek” po każdorazowym rozwinięciu/zwinięciu rolety, również może być uciążliwe.

Roleta na wymiar od producenta

Rolety dzień-noc - kuchniaRolety dzień-noc pochodzące od producenta dekoracji okiennych są droższe, a na ich przygotowanie trzeba trochę poczekać. Wynika to z faktu, że najpierw pracownik firmy przyjeżdża dokonać pomiaru okna (i ewentualnie ustalić z Klientem kolorystykę rolety), a następnie osłona jest przygotowywana indywidualnie dla konkretnego Klienta.

Materiał jest wyższej jakości, dzięki czemu łatwiej go utrzymać w czystości bez obaw, że zostanie on zniszczony, a roleta – dzięki zastosowanym prowadnicom – „nie ucieka” na boki. Dodatkowo, zwijana do kasetki, nie zbiera kurzu, a całość dekoracji wygląda po prostu elegancko. I, co bardzo ważne, idealnie pasuje do okna. Montaż wykonywany jest przez pracownika firmy, więc o pomyłkach nie ma mowy – doświadczeni montażyści wiedzą, co robią – i robią to sprawnie.

Kolejna zaleta zakupu rolety dzień-noc wprost od producenta, to gwarancja obejmująca produkt, a także możliwość konsultacji z Wykonawcą – czy to w zakresie porad czy zgłoszenia jakichkolwiek problemów z roletą.

Oczywiście nie twierdzimy, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest unikanie dekoracji okiennych z hipermarketów za wszelką cenę. Jeśli potrzebujemy osłony do naszego okna „na już”, a zależy nam na wydaniu jak najmniejszej kwoty, hipermarkety wydają się nienajgorszą opcją. Poza tym zamontowanie osłony z hipermarketu pozwoli nam sprawdzić czy dokładnie o taki efekt nam chodziło – czy roleta jest odpowiednio zaciemniająca i czy dobrze prezentuje się w oknie. A jeśli okaże się, że trzeba ją wymienić, z mniejszym bólem się z nią rozstaniemy – właśnie z uwagi na fakt, że kupując ją, zaoszczędziliśmy nieco w portfelu. Łatwiej będzie nam też w przyszłości wyjaśnić pracownikowi firmy zajmującej się produkcją rolet, czego oczekujemy od dekoracji okiennej i upewnić się, że dostrzeżone w produkcie ze sklepu mankamenty, nie utrudnią nam życia po wymianie osłony na profesjonalnie wykonaną dekorację na wymiar.

Roleta materiałowa z marketu - wady i zalety
Jaka osłona okienna, jeśli mamy w domu psa?