AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Moskitiera w oknie uchylonym

Jeszcze jedna osłona, o której warto pamiętać

Polub ten wpis!

W ostatnich artykułach wymieniliśmy wszystkie najpopularniejsze osłony okienne, które warto zakupić w bieżącym roku i korzystać z nich w nadchodzących latach. Wiele z tych osłon pełni przede wszystkim funkcje mające na celu ochronę pomieszczenia przed intensywnym słońcem, niemniej ich dodatkowym atutem są właściwości dekoracyjne. Nie powinniśmy jednak zapominać o osłonie, która nie chroni przed słońcem i nie stanowi dekoracji – chodzi oczywiście o moskitiery.

Moskitiery 2023

Wszyscy, którzy do tej pory nie zaopatrzyli się w moskitiery, powinni rozważyć ich zakup w tym roku. Zwłaszcza, jeśli dotychczas polegali wyłącznie na środkach, które działają wyłącznie wewnątrz lokalu. „Odstraszacze” wpinane do gniazdka elektrycznego specjalnie nie przeszkadzają domownikom, natomiast z ich skutecznością bywa różnie. Istnieją też specjalne chemikalia zamknięte wewnątrz prostokątnej kratki, którą ustawia się na tyle wysoko, by dostępu do niej nie miały ani dzieci, ani zwierzęta. Niestety intensywny zapach wydzielający się z tych urządzeń powodować może bóle i zawroty głowy. Absolutnie nie należy korzystać z nich w małych pomieszczeniach. z utrudnioną wentylacją. Z kolei tradycyjne lepy, zwisające z żyrandoli czy futryn, są dość skuteczne, ale niezwykle nieestetyczne.

Moskitiera rozwiązuje wszystkie powyższe problemy. Wykonana na wymiar, idealnie pasuje do okna. Jej konstrukcja sprawia, że jest niemal niewidoczna, natomiast jej „oczka” są na tyle gęste, że nie przedostanie się przez nie żaden owad.

Gdzie wykorzystać moskitiery?

Zdecydowanie w oknach południowych (gdzie latem gromadzi się najwięcej owadów), ale też w tych oknach czy drzwiach balkonowych/tarasowych, przez które w poprzednie sezony „przybywali do nas nieproszeni goście”. Przed zakupem moskitiery, warto przypomnieć sobie poprzednie lata i odpowiedzieć na kilka pytań:

  • czy mieliśmy problem z komarami i innymi owadami w czasie od wiosny do jesieni?
  • czy nasze okna znajdują się w pobliżu parku lub osiedlowych pasów zieleni?
  • czy wyglądając przez okno, często widujemy jaskółki?

Wszystkie odpowiedzi na te pytania są bardzo istotne. Zieleń, nawet ulokowana wiele pięter niżej niż nasze mieszkanie, to miejsce, w którym owady czują się znakomicie. A dostęp do okien nawet w najwyższych budynkach, nie stanowi dla nich wyzwania. Jeśli z kolei problem z owadami niemal nas nie dotyczy, prawdopodobnie powinniśmy podziękować za to jaskółkom, które (jeśli bytują w pobliżu), znakomicie rozprawiają się z latającymi owadami.

Natomiast jeśli każda wiosna i lato kojarzy nam się z udręką związaną z walką z wpadającymi przez okno owadami, warto rozważyć zamontowanie moskitiery na wymiar. Ta osłona sprawdzi się znakomicie, nie będzie przeszkodą w dostępie do wnętrza świeżego powietrza, za to skutecznie uniemożliwi komarom, muchom czy osom, „odwiedzanie” naszego mieszkania. A co równie istotne – moskitiera na wymiar nie jest osłoną na jeden sezon. Korzystać z niej można przez wiele lat.

Zatem jeśli z niepokojem patrzą Państwo na coraz bardziej słoneczne dni i zastanawiają się, kiedy rozpocznie się tegoroczna walka z owadami, zachęcamy do kontaktu i zamówienia moskitiery prosto od producenta!

Czy istnieją dekoracje okienne, idealne dla... alergików?
Moskitiery na wymiar - wady i zalety