AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Moskitiera w oknie uchylonym

Moskitiery na wymiar – wady i zalety

Polub ten wpis!

O przewadze moskitier na wymiar nad „siatkami” na rzepy, pisaliśmy już wielokrotnie. Warto jednak zwrócić uwagę na to czy zakupione u producenta moskitiery to rzeczywiście rozwiązanie bez wad.

Zacznijmy od zalet

Tymi są niewątpliwie estetyka, dokładne wykonanie i łatwość w samodzielnym demontażu i montażu osłony. Profesjonalny producent, który po raz pierwszy zakłada moskitierę ramkową w naszym oknie, dokładnie sprawdza czy osłona będzie idealnie przylegać do wnęki okiennej. Bywa i tak, że konieczne jest dodatkowe dopasowanie moskitiery, gdy góra wnęki jest zbyt wąska, by osłona bezpiecznie się w niej ulokowała. Wówczas montażysta poszerza wnękę na tyle, by moskitiera pasowała jak ulał. Ewentualne przestrzenie po bokach, dosztukowuje zaś specjalnym włosiem, co dodatkowo zwiększa stabilność osłony. Te prace wykonywane są tylko raz (przez fachowca), natomiast użytkownik nie musi już ich powtarzać – zdejmując czy montując moskitierę po sezonie.

Moskitiery na wymiar znakomicie trzymają się w miejscu dzięki czterem „zaczepom”, które wystarczy zagiąć tak, by osłona trzymała się każdej części okiennej wnęki. Ułatwieniem są też dwa uchwyty, za które (po odgięciu zaczepów), można łatwo chwycić i usunąć osłonę na koniec sezonu.

Dużą zaletą zakupu moskitiery na wymiar jest też ochrona nie tylko przed owadami z zewnątrz, ale też pyłkami i zanieczyszczeniami. Dodatkowo stanowi ona blokadę dla zwierząt domowych, które (jak wynika z naszego doświadczenia) szybko uczą się, że osłony tej nie warto forsować. Co ciekawe, dotyczy to także kotów (które swój rozum mają i – początkowo pilnowane przez właścicieli – rozumieją że szarpanie pazurami osłony nie jest dobrym pomysłem).

Odpowiednio użytkowana moskitiera na wymiar (usuwana po sezonie, czyszczona i zabezpieczona przed kurzem), jest inwestycją, która przez lata będzie służyć swojemu użytkownikowi.

Co z wadami?

Jedną wadą moskitier na wymiar jest cena. Choć zwykle osłona ta jest znacznie tańsza, niż inne osłony okienne, wciąż wydaje się być zbyt dużym wydatkiem w stosunku do łatwo dostępnych moskitier na rzepy. Warto tu jednak zaznaczyć, że moskitiery z hipermarketów trzeba wymieniać niemal co sezon, ponieważ nie radzą sobie z silnym wiatrem czy ulewnym deszczem, a zamocowanie ich na rzepach nie gwarantuje utrzymania osłony w miejscu.

Zachęcamy zatem do kontaktu – jeśli mają Państwo dodatkowe pytania odnośnie moskitier na wymiar, postaramy się na nie wyczerpująco odpowiedzieć.

Jeszcze jedna osłona, o której warto pamiętać
Moskitiera ze sklepu vs moskitiera na wymiar