AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Nietypowe wykorzystanie osłon i dekoracji okiennych

Polub ten wpis!

Rolety, żaluzje czy plisy kojarzą się przede wszystkim z osłanianiem okien przed promieniami słonecznymi, nagrzewaniem się pomieszczeń czy zapewnieniem prywatności. Jednak kreatywność w połączeniu z umiejętnym wykorzystaniem dekoracji (stworzonych z myślą o oknach), pozwalają na wykorzystanie ich do innych zadań – mniej lub bardziej specjalnych, jednak zawsze funkcjonalnych!

Funkcjonalne i estetyczne rolety materiałowe

mogą posłużyć do zasłonienia zdecydowanie nieestetycznej wnęki. W wielu blokach wybudowanych  w latach 1975–1982, kryje się mnóstwo „mankamentów”. Wie o tym każdy, kto przynajmniej kilka lat spędził w mieszkaniu na osiedlach powstałych właśnie w tym okresie. Krzywe ściany, nierówne podłogi i sufity to prawdziwa zmora lokatorów, zwłaszcza jeśli dodamy do nich wnęki czy „beztroskie wybrzuszenia” w pomieszczeniach. Utrudniają one wykorzystanie przestrzeni i jej udekorowanie, a nawet względnie sensowne dopasowanie do nich mebli. Szafa przylegająca do „wybrzuszenia” od dołu, u góry od niego odstaje na kilka centymetrów, co wygląda po prostu nieestetycznie.

Na szczęście na wnęki istnieją sposoby. Większości z nich (mówimy ciągle o blokach z lat 80-tych) nie da się rozsądnie zabudować, właśnie z uwagi na ich nietypową głębokość czy krzywe ściany. Pozostaje zamontowanie w nich półek i zasłonięcie. Często jednak zasłony zakrywające wnęki, albo mocno zaciemniają pomieszczenie, albo nie pozwalają na całkowite „ukrycie” przedmiotów, ulokowanych we wnęce. I tutaj właśnie wkraczają rolety materiałowe.

Wolnowiszące czy rzymskie…?

Wiele zależy od samego pomieszczenia, ale także od wyobraźni i umiejętności producentów tego typu produktów. Zamontowanie u szczytu wnęki rolety materiałowej, to nietypowy sposób, pozwalający na jej zamaskowanie, a jednocześnie na podniesienie estetyki wnętrza. Wybór materiałów (zarówno pod względem kolorystycznym, jak i ich „grubości”, zapewnia całkowite zamaskowanie wnęki i niepowtarzalną aranżację. Dostęp do przedmiotów skrywanych za roletą jest prosty – wystarczy unieść roletę (dokładnie tak samo, jak podczas odsłaniania okna. A następnie po prostu ją opuścić.

Z tego typu rozwiązań zaczyna korzystać coraz większa liczba mieszkańców „starych bloków”, chwaląc sobie niezwykłe rozwiązanie – funkcjonalne i cieszące oko.  A ponieważ współczesne rolety bez trudu można zamontować „do sufitu czy ściany” (np. w sytuacji, gdy we wnęce znajduje się okno), nic nie stoi na przeszkodzie, by taki montaż wykorzystać również w innych wnękach znajdujących się w mieszkaniu.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą kolekcją rolet materiałowych oraz do kontaktu w przypadku zainteresowania nietypowym wykorzystaniem osłon okiennych, które pozwolą estetycznie zakryć wnękę!

Rolety na... balkonie?
Osłony okienne – ciekawostki historyczne