AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety dachowe czarne

Nowoczesne plisy

Polub ten wpis!

Pierwsze systemy plis okiennych pojawiły się w latach 30-tych ubiegłego wieku. Znane głównie w  Holandii, wyprodukowane z papieru, znacząco odbiegały od plis, jakie znamy dzisiaj. Osłony te były dedykowane przede wszystkim osobom najuboższym, które nie mogły pozwolić sobie na droższe dekoracje okienne.

Współczesne plisy

to komfort użytkowania, wygoda, różnorodność i nieograniczone możliwości. Jako jedne z nielicznych osłon okiennych, mogą bez trudu zostać zamontowane w oknach o nietypowych rozmiarach czy kształtach (np. koła). Korzystanie z nich jest łatwe i nie wymaga wysiłku, za to pozwala ich Użytkownikowi decydować o tym, która część szyby zostanie zasłonięta. Cała? Górna? Dolna? A może środkowa?  Dodatkową zaletą jest możliwość wykorzystania plis na dużych powierzchniach, takich jak np. przeszklone dachy tarasowe czy dachy ogródków zimowych.

Plisy sterowane pilotem?

Jak najbardziej! Nie jest to wizja przyszłości, ale rozwiązanie, które już teraz znalazło swoich zwolenników. Dotyczy zwłaszcza plis o dużych powierzchniach, zamontowanych w trudno dostępnych dla Użytkownika miejscach (jak choćby wspomniany dach tarasu). I choć pilot jest zbędny w przypadku plis zamontowanych w tradycyjnych oknach, to w wyżej wymienionych sytuacjach zdecydowanie znajduje swoje zastosowanie.

Estetyka i trwałość

Nowoczesne plisy produkowane są z wytrzymałych materiałów (niektóre z nich można nawet czyścić poprzez namoczenie w wodzie), a ich estetyka sprawia, że nie tylko znakomicie chronią przed nadmiarem promieni słonecznych, ale także stanowią element aranżacji wnętrza. Bez trudu można dostosować je do ogólnego wystroju mieszkania – dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej.

A jak plisy radzą sobie z ochroną wnętrza przed słońcem? Przy wyborze ciemniejszego materiału, równie skutecznie co rolety materiałowe. Jeśli zaś przez nasze okno (usytuowane w kierunku północnym) nie przedostaje się zbyt dużo światła, plisy okazują się idealnym rozwiązaniem. Te wyprodukowane z jasnych materiałów, zapewniają prywatność, ale nie powodują, że w pomieszczeniu, w którym są zamontowane, panuje mrok.

Trwałość plis przekłada się także na ich „żywotność”. Regularnie czyszczone (wilgotną ściereczką czy choćby miotełką do kurzu), zachowują swój nienaganny wygląd przez lata. Prawidłowo użytkowane rzadko ulegają usterkom, co dodatkowo sprawia, że są to dekoracje okienne na miarę naszych czasów. Funkcjonalne, wygodne, wszechstronne i mogące posłużyć swoim Użytkownikom przez długie lata.

Wszystkich zainteresowanych roletami plisowanymi, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Osłony okienne na miarę XXI-ego wieku
Usterki rolet plisowanych