AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Fotoroleta - zdjęcie

Osłony okienne na miarę XXI-ego wieku

Polub ten wpis!

Kreatywność w połączeniu z rozwojem technologicznym, pozwala producentom rolet na ciągłe udoskonalanie swoich produktów. Wytrzymałe materiały, które dodatkowo utrudniają przywieraniu do nich kurzu, a także możliwość sterowania częścią osłon okiennych za pomocą pilota, to dzisiejszy standard. A czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości?

Dodatkowe udogodnienia technologiczne

Nie jest wykluczone, że już wkrótce będziemy mogli sterować wszystkimi osłonami okiennymi za pomocą telefonów komórkowych czy też z wykorzystaniem systemu tzw. inteligentnego domu. Powoli zaczyna docierać do nas także moda z Zachodu – tzw. fotorolety. Możemy je personalizować drukując na nich ulubione zdjęcia czy obrazy (np. natury). Rolety materiałowe z tego rodzaju wydrukami są już dostępne w Polsce, choć nie na szeroką skalę (przynajmniej na razie).

Na rolety materiałowe, samoczynnie zmieniające widniejące na nich wzory, zapewne przyjdzie nam poczekać dłużej, ale tego rodzaju rozwiązania (znane na razie z filmów czy seriali), z całą pewnością znajdą swoich zwolenników. Pamiętajmy, że niegdyś ramki do zdjęć służyły umieszczeniu w nich pojedynczych fotografii, tymczasem od lat możemy już korzystać z „ramek cyfrowych”, wyświetlających całą gamę fotografii – zmieniających się w odstępie czasu, który definiujemy samodzielnie. Przełożenie tego rozwiązania na osłony okienne wymaga dopracowania i specjalnego materiału, ale biorąc pod uwagę nieustający postęp w dziedzinie dekoracji okiennych, możemy być mile zaskoczeni pojawieniem się takiego rozwiązania.

Wygoda, o której kiedyś można było pomarzyć

Do tej kategorii kwalifikują się nie tylko dekoracje okienne sterowane pilotem, ale także wszystkie pozostałe. Ogromny wybór dostępnych na rynku dekoracji okiennych, to nic innego jak wygoda! Możemy wybrać osłonę, która odpowiada nam wizualnie, a do tego znakomicie sprawdzi się w naszym domu czy mieszkaniu. Sterowanie żaluzjami, roletami i plisami, jest banalnie proste i nie wymaga od ich Użytkowników wysiłku fizycznego. Różnorodność materiałów (od niemal transparentnych do zaciemniających) to również wygodny sposób na zapanowanie nad promieniami słonecznymi – zwłaszcza w okresie letnim. Jeśli dodamy do tego zalety plis (zakrywanie wybranej części okna), możemy swobodnie mówić o komforcie użytkowania osłon okiennych i wykorzystaniu ich możliwości w 100%.

Ekologiczne podejście

Większość materiałów, z których wykonane są współczesne osłony okienne, nadają się do utylizacji. Żaluzje drewniane to z kolei bezpośrednie sięgnięcie po naturalne rozwiązanie, które nie tylko sprawdzi się w roli osłony okiennej, ale także nada wnętrzu wyjątkowy klimat, przytulność i niepowtarzalny charakter.

Fakt, że współczesne systemy osłon okiennych mogą nam służyć przez długie lata i nie wymagają regularnego wymieniania na nowe, to także ukłon w stronę ekologii. Raz zamontowane dekoracje okienne, mogą zdobić nasze okna przez długie lata (o ile poświęcimy im dostateczną ilość uwagi i będziemy o nie dbać). Tym samym zmniejszamy ilość osłon okiennych, które trafiają do koszy na odpady.

Co przyniesie przyszłość?

Część rozwiązań jesteśmy w stanie przewidzieć, ale z całą pewnością nie raz poczujemy się zaskoczeni nowinkami pojawiającymi się wśród osłon okiennych. Producenci prześcigają się w pomysłach na to, by ich produkty były różnorodne, funkcjonalne i wyposażone w dodatkowe funkcje. Oczywiście gdy tylko na rynku dekoracji okiennych pojawi się jakaś nowa osłona, warta bliższego omówienia, opiszemy ją na naszym blogu.

A jeśli już teraz chcą Państwo skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnych dekoracji okiennych i wymienić te, które służyły Wam przez lata, serdecznie zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy!

Osłony okienne dla różnych okien
Nowoczesne plisy