AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje aluminiowe w kuchni Łódź

Osłony okienne w różnych pomieszczeniach

Polub ten wpis!

Nie do wszystkich pomieszczeń w domu czy mieszkaniu pasują te same dekoracje okienne. Chodzi nie tyle o ich estetykę, co raczej o funkcjonalność. Jeśli wiemy już, które z osłon najlepiej sprawdzą się w przypadku naszego lokalu (zachęcamy do przeczytania artykułów o doborze osłon okiennych pod kątem usytuowania okien względem stron świata – link do wpisów: https://alerolety.pl/2022/10/), przejdźmy krok dalej. A jest to właśnie użyteczność osłon.

Problematyczne pomieszczenia

pod kątem doboru osłony okiennej to przede wszystkim kuchnia i łazienka. W obu przypadkach najlepiej sprawdzą się rolety materiałowe lub żaluzje aluminiowe (ewentualnie drewniane, o ile są zaimpregnowane). Odporne na parę, wodę i wilgoć, a także łatwe w codziennej pielęgnacji, idealnie spełnią swoją funkcję, jednocześnie pozostając w dobrym stanie przez długie lata.

W kuchni raczej nie warto montować natomiast rolet rzymskich czy delikatnych plis. O uszkodzenie ich faktury nie jest trudno, a tak kuchnia, jak i łazienka, to pomieszczenia, w których różnego rodzaju zanieczyszczenia trafiają na osłony okienne w miarę regularnie. Pryskający z patelni olej pozostawi na roletach rzymskich trudną do usunięcia plamę, a plisę może zwyczajnie uszkodzić. Jeśli natomiast okno oddalone jest od płyty gazowej lub elektrycznej, można pokusić się na zamontowanie w nim plis. Należy po prostu pamiętać o ich regularnym przecieraniu wilgotną ściereczką.

Materiałowe rolety sprawdzą się też w pokoju dziecka. Nie tylko są łatwe do utrzymania w czystości (twórczość wykonaną za pomocą kredek świecowych można usunąć zwykłą gumką), ale dostępne są one z nadrukami, które zachwycą każdego Malucha.

Szyk i elegancja w salonie

Jeśli rolety materiałowe i plisy wydają się nam mało efektowne, w pozostałych pomieszczeniach możemy zamontować rolety rzymskie, rolety dzień noc czy piękne i funkcjonalne plisy. Wszyscy, którzy stawiają na harmonię i nie chcą, by każde okno osłaniała nie tylko inna dekoracja, ale też różniąca się od pozostałych kolorystycznie, mogą bez trudu dopasować kolory rolet czy żaluzji do swoich potrzeb. W ten sposób możemy np. cieszyć się jasnymi roletami materiałowymi w łazience i w kuchni oraz jasnymi roletami rzymskimi w pozostałych pomieszczeniach. Dzięki naprawdę ogromnej gamie kolorystycznej produktów marki ALEROLETY, bez trudu uda się dobrać osłony okienne tak, by nawet różniąc się między sobą rodzajem, tworzyły spójną całość pod względem barw.

Różne pomieszczenia, ta sama osłona okienna?