AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Rolety dzień noc, firanka

Różne pomieszczenia, ta sama osłona okienna?

Polub ten wpis!

W najbliższym cyklu artykułów blogowych podpowiemy, jak łączyć dekoracje okienne, by nie tylko dobrze prezentowały się w mieszkaniu, ale także w pełni spełniały swoje funkcje. Często bowiem króluje przeświadczenie, że jeśli już kupujemy dekoracje okienne, to powinny być one identyczne dla każdego pomieszczenia. A to może się okazać po prostu niepraktyczne.

Osłony okienne a wystawa okien

Różne dekoracje sprawdzą się w mieszkaniach i domach, które mają okna wychodzące na różne strony świata. Montowanie takich samych dekoracji we wszystkich oknach, bez uwzględnienia wspomnianego wcześniej czynnika, może okazać się dużym problemem, który odkryjemy dopiero w praktyce. O tym, jak tego uniknąć, napiszemy już w przyszłym tygodniu – podając przykłady rozwiązań, które znakomicie się sprawdzą w mieszkaniach/domach, o różnej wystawie okien.

Te same osłony w kuchni i sypialni?

W niektórych przypadkach takie rozwiązanie się sprawdzi, ale wiele zależy od wybranej przez nas dekoracji. Najbardziej uniwersalną jest roleta materiałowa, która rzeczywiście będzie dobrze wyglądać tak w kuchni, jak i w innych pomieszczeniach. Są jednak osłony, które niekoniecznie powinny być montowane w absolutnie wszystkich oknach. Opiszemy je już wkrótce!

Czy różne osłony szpecą?

Wydawać by się mogło, że montowanie różnych typów osłon okiennych w jednym mieszkaniu/domu, wprowadzi we wnętrzu chaos aranżacyjny. Rzeczywiście, może tak się zdarzyć, jeśli osłony zostaną dobrane nieumiejętnie i będzie ich zbyt wiele (w kuchni żaluzje, w salonie jaskrawe rolety, w sypialni ciemne rolety dzień-noc, w pokoju dziecka rolety z nadrukami). Pomożemy rozsupłać ten węzeł gordyjski i podpowiemy, jak łączyć różne dekoracje okienne, by dobrze prezentowały się we wnętrzach, a także omówimy kwestię ich kolorystyki.

Mamy nadzieję, że najbliższy cykl artykułów odpowie na pytania, z którymi być może zmaga się część naszych Czytelników. A także, że merytoryczne opisanie kwestii łączenia różnych dekoracji (z podaniem konkretnych przykładów), będzie ciekawą i wartościową lekturą.

Dekoracje okienne a zwierzęta - podsumowanie