AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Czarne plisy taras 2

Plisy a okna tarasowe

Polub ten wpis!

Taras jest miejscem, w którym można się zrelaksować, odpocząć po ciężkim dniu czy też po prostu zbliżyć się choć odrobinę do natury. Zwykle otacza go ogród, na który wielu posiadaczy domów wolnostojących spogląda z przyjemnością. Coraz częściej jest on także zabudowywany dużymi, szklanymi powierzchniami – by chronić przed wiatrem czy opadami i pozwalać domownikom na korzystanie z tarasu bez względu na porę roku.

Nietypowy „dach” na tarasie – plisy

Wykorzystanie tradycyjnych rozwiązań do „zabudowy” tarasu odbiera mu funkcjonalność i estetykę. Owszem, można stworzyć ładny dach drewniany, ale czy nie byłoby lepiej umożliwić sobie oglądanie nocnego nieba bez ruszania się ze stojących na tarasie krzeseł czy foteli? To (i znacznie więcej!) umożliwiają plisy. Ich zwijanie i rozwijanie, a także zasłanianie wybranych fragmentów przeszkleń, jest niezwykle wygodne. Dodatkowo taka opcja jest nowatorska i estetyczna.

Plisy mogą zasłonić zarówno dach, jak i okalające taras wysokie przeszklenia i drzwi. Gdy zapragniemy nieco więcej prywatności, zaciągamy plisy. Gdy chcemy zaś cieszyć oczy otaczającym nas ogrodem (a także niebem nad naszymi głowami), zwijamy dekorację. Plisy chronią też przed promieniami słonecznymi, szczególnie dokuczliwymi wiosną i latem, co dodatkowo podnosi komfort korzystania z tarasu.

Dlaczego właśnie plisy?

Ta dekoracja okienna posiada zalety sprawiające, że jest idealna do wykorzystania właśnie w przypadku dużych przeszklonych przestrzeni:

  • chroni przed nagrzewaniem i promieniami słońca, co jest jej podstawową funkcją;
  • można ją wykorzystać tam, gdzie inne dekoracje okienne się nie sprawdzą (plisy znane są z tego, że dopasować je można do dowolnego kształtu okna czy drzwi);
  • pozwalają na zasłanianie wybranych fragmentów szyby;
  • dostępne są w wielu kolorach i wzorach, co ułatwia dopasowanie ich do potrzeb i gustu użytkowników.

I choć w pierwszym odruchu możemy zastanawiać się, jakim cudem plisy można połączyć z zabudową tarasu, wszelkie wątpliwości rozwieją poniższe zdjęcia, przedstawiające wykonane przez naszą firmę plisy, właśnie pod kątem osłony dużych przeszkleń na tarasie:

A balkon?

Zabudowa dużych balkonów w nowoczesnych apartamentach, również korzysta (choć oczywiście nie zawsze) z zabudowy – są to elementy szklane, pozwalające na ich przesuwanie. Ich całkowite zasunięcie chroni balkon np. przed deszczem czy śniegiem. Latem jednak szkło mocno się nagrzewa, co może powodować niechęć do korzystania z tej przestrzeni, która w zamyśle ma przecież dostarczać nam świeżego powietrza i stanowić miejsce do relaksu. W takiej sytuacji również sprawdzą się rolety plisowane! Zmniejszą one poziom nagrzewania balkonu, zapewnią prywatność, a gdy tylko temperatura powietrza się zmniejszy, podniesienie plis i odsunięcie tafli szkła, pozwoli nam cieszyć się urokami wiosny i lata.

Wszystkich, którzy są zainteresowani wykorzystaniem plis w tej dość niecodziennej funkcji, jaką jest zabudowa dużych przestrzeni szklanych, zapraszamy do kontaktu. A właścicieli mniejszych balkonów zapraszamy na naszego bloga za tydzień – dla Was również mamy nietypowe, ale praktyczne rozwiązania. Oczywiście z wykorzystaniem dekoracji okiennych!

Sklepowa plisa a plisa na wymiar
Osłony okienne zakrywające więcej, niż okna!