AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Mała roleta zewnętrzna_1

Zaoszczędź na ogrzewaniu dzięki roletom zewnętrznym

Polub ten wpis!

Podwyżki prądu, gazu, opłat za centralne ogrzewanie, czynszów – to problem dotykający chyba każdego z nas. W najgorszej sytuacji znajdują się te gospodarstwa domowe, które bazują na ogrzewaniu gazowym. Jednak istnieje możliwość zmniejszenia rachunków (o każdej porze roku), dzięki zamontowaniu konkretnych dekoracji okiennych. Dzisiaj skupimy się na roletach, które przyniosą ulgę naszym portfelom w okresie jesień-zima, kiedy to najintensywniej dogrzewamy nasze domy i mieszkania.

Rolety zewnętrzne – inwestycja, która się zwróci

W zależności od ilości okien i drzwi, w których zamontowane miałyby być rolety zewnętrzne, koszty takiego montażu będą się oczywiście od siebie różnić. W mieszkaniach zwykle wystarczy zamontowanie kilku rolet zewnętrznych, podczas gdy w domach jednorodzinnych, tę liczbę należy pomnożyć przynajmniej dwukrotnie. Jednak zdaniem ekspertów rolety zewnętrzne są w stanie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet do 30%. Taka inwestycja zatem się zwróci, choć oczywiście nie stanie się to z miesiąca na miesiąc, a dodatkowo musimy uwzględnić dodatkowe czynniki, które mogą wpłynąć na efektywność rolet zewnętrznych. Już spieszymy z wyjaśnieniami.

  1. Szczelność okien – jeśli nasze okna są stare lub nieprawidłowo zamontowane (względnie źle wyregulowane i nie domykają się w 100%), ciepłe powietrze z wewnątrz znajdzie ujście. Istnieje jednak sposób, by temu zaradzić – i wcale nie mamy tu na myśli kolejnych kosztów w postaci wymiany okien na nowe. Współczesne rolety zewnętrzne można montować także wewnątrz mieszkania, co rozwiązuje problem nieszczelnych okien.
  2. Warto mieć również na uwadze, że sam montaż rolet niewiele pomoże, jeśli nie zmienimy własnych nawyków. Zakładając, że rolety zewnętrzne opuszczane będą wyłącznie na noc, pamiętajmy, by zmniejszyć moc ogrzewania (pieców, kaloryferów czy kaloryferów „przenośnych”). Nawet, jeśli początkowo będziemy mieć wrażenie, że temperatura w pomieszczeniu znacznie spada, poszukajmy złotego środka. Ale przynajmniej przez kilkanaście dni od montażu rolet obserwujmy, jak zasunięcie rolet zewnętrznych wpływa na temperaturę poszczególnych pokoi. Jeśli mamy taką możliwość, zredukujmy ogrzewanie do minimum w tych miejscach mieszkania/domu, które nocą są puste – wiele osób całkowicie tę kwestię lekceważy, ustawiając „grzanie” na podobnym poziomie dla wszystkich miejsc w lokalu, nawet jeśli logika podpowiada, że nie ma to większego sensu. Spróbujmy zatem przezwyciężyć ten nawyk i sprawdźmy jaka temperatura jest faktycznie optymalna dla różnych pomieszczeń.
  3. Zmniejszmy intensywność ogrzewania w sypialni – wiele osób zasypia łatwiej, gdy w pomieszczeniu jest chłodniej. Równie wiele osób, nie zdaje sobie z tego faktu sprawy i męczy się w nagrzanym przez cały dzień pomieszczeniu, dodatkowo okrywając się ciepłą kołdrą (bo przecież zima…). Tymczasem mniejsza cyfra na regulatorze ogrzewania w połączeniu ze wspomnianą kołdrą (która nie generuje żadnych kosztów), może okazać się wystarczająca. Nie wspominając już o beztroskim uchylaniu okien na noc, przy rozgrzanym do czerwoności kaloryferze…

Czy faktycznie warto?

Wielu Klientów firm zajmujących się produkcją nowoczesnych rolet zewnętrznych, zdecydowanie chwali sobie takie rozwiązanie. Podejrzewamy, że w aktualnej sytuacji (kiedy ceny prądu i gazu poszybowały w górę), znaczna część właścicieli domów i mieszkań będzie szukać sposobów na zaoszczędzenie na ogrzewaniu. Zanim jednak zdecydujemy się na natychmiastowe zamówienie rolet zewnętrznych, zacznijmy od podstaw. Sprawdźmy stan okien i upewnijmy się czy „nie ucieka” przez nie ciepło, a z kolei chłodne powietrze z zewnątrz nie przedostaje się do środka. Przyjrzyjmy się swoim nawykom dotyczącym ogrzewania pomieszczeń. A w przypadku wątpliwości, skontaktujemy się z ekspertami, którzy dokonają wyceny montażu rolet zewnętrznych (w przypadku naszej firmy jest to usługa nieodpłatna), wskażą pomieszczenia, w których ich instalacja ma rację bytu i odpowie na nasze pytania i wątpliwości. Zatem zachęcamy Państwa do konsultacji z naszymi przedstawicielami! Wszystkie dane teleadresowe znajdą Państwo na podstronie kontakt.

Rachunki za prąd w okresie letnim a rolety zewnętrzne
Rolety na... balkonie?