AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Verticale w salonie fryzjerskim

Salon fryzjerski – jaka dekoracja sprawdzi się w oknach?

Polub ten wpis!

Salony fryzjerskie są dość specyficzne – wiele z nich nie zasłania okien, traktując je jako dodatkową wizytówkę i zachęcenie do ich odwiedzenia przez przechodniów. Widok fryzjerów w profesjonalnie urządzonym salonie, izajęte przez Klientów fotele, często świadczą o jakości danego punktu usługowego. Nic zatem dziwnego, że w licznych salonach fryzjerskich jedyne ozdoby na przeszklonych drzwiach czy oknach stanowią np. nadruki z numerem kontaktowym do salonu lub cennikiem. Nie oznacza to jednak, że brak w nich jakichkolwiek rolet czy żaluzji.

Jakie dekoracje okienne pasują do okien salonów fryzjerskich?

Przede wszystkim eleganckie i pozwalające na szybkie ich rozwijanie i zwijanie. Jeśli właściciel salonu chce, by jego wnętrze było widoczne z ulicy, a jednocześnie zależy mu na tym, by Klientów nie onieśmielały całkowicie pozbawione osłon okna, może zdecydować się na rolety rzymskie. Są eleganckie, estetyczne i łatwe w obsłudze. Podobnie jak inne rolety, można je rozwinąć do żądanej części okna – tak, by Klient czuł się komfortowo, salon był chroniony przed promieniami słonecznymi, ale jednocześnie „zapraszał” do swojego wnętrza przechodniów. Całkowite zasłonięcie okien może się bowiem kojarzyć z zamkniętym punktem usługowym.

Dodatkową zaletą współczesnych rolet rzymskich, jest możliwość dopasowania ich kolorystyki do tej dominującej w salonie. Roleta staje się wówczas dopełnieniem całości wystroju i dodatkową ozdobą.

W oknach salonów fryzjerskich sprawdzą się także rolety materiałowe wolnowiszące. Bez trudu można dopasować ich kolorystykę do wnętrza, a dbanie o ich czystość jest wyjątkowo proste.

Nasze rolety rzymskie: https://alerolety.pl/galeria/#rolety_rzymskie

Nasze rolety materiałowe wolnowiszące: https://alerolety.pl/galeria/#rolety_materialowe_wolnowiszace

A co z żaluzjami?

W tym wypadku najlepszą opcją będą verticale, czyli żaluzje pionowe. Również one pozwalają na swobodne zasłanianie wybranej części okien, kojarzą się z profesjonalizmem i – z uwagi na bogatą paletę kolorów – łatwo dopasować je do wnętrza.

Natomiast żaluzje poziome w oknach salonów fryzjerskich widujemy rzadko – nie są one bowiem tak efektowne, jak verticale czy rolety rzymskie. Z drugiej strony białe żaluzje aluminiowe można zamontować w salonie głównie z uwagi na ochronę wnętrza przed słońcem. Kolor biały i subtelność tej dekoracji sprawi, że chociaż będzie spełniała swoją rolę, dla Klientów będzie niemal niewidoczna.

Nasze verticale: https://alerolety.pl/galeria/#zaluzje

Nasze żaluzje aluminiowe:  https://alerolety.pl/galeria/#zaluzje

Ale jest coś jeszcze!

Salony fryzjerskie, podobnie jak inne punkty usługowe, często korzystają z rolet zewnętrznych (antywłamaniowych). Nie rzucają się one w oczy w ciągu dnia, natomiast po zakończonej pracy i zamknięciu salonu, pozwalają na dodatkowe ochronienie go przed włamaniem czy uszkodzeniem okien.

Nasze rolety zewnętrznehttps://alerolety.pl/galeria/#rolety_zewnetrzne

Zatem jak dobierać dekoracje okienne, jeśli prowadzi się salon fryzjerski? Przede wszystkim – estetyka. Osłony okienne mogą ocieplić wnętrze salonu lub sprawić, że będzie ono bardziej profesjonalne. Nadają klimat danemu miejscu, cieszą oko pracowników i Klientów, a dodatkowo chronią przed słońcem, jeśli pojawia się taka potrzeba. Wszystkich właścicieli salonów fryzjerskich, stających przed dylematem wyboru osłony okiennej dla swojego punktu usługowego, zachęcamy do skorzystania z nieodpłatnej konsultacji i wyceny: 788-222-206.

Squid Game i osłony okienne? Zapowiadamy nową serię artykułów!
Dobór osłony okiennej do wnętrz o charakterze biurowym