AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje poziome wzornik_6

Tanie rozwiązanie dla żaluzji

Polub ten wpis!

Zakup żaluzji może być sporym wydatkiem (w zależności od rozmiarów okien, a także ilości zamontowanych osłon). Nie jest tajemnicą, że żaluzje drewniane są droższe – wynika to z rodzaju materiału, z jakiego są wykonane, a także ich impregnacji.

Czy żaluzje aluminiowe mogą zastąpić drewniane?

Jak najbardziej! Współczesne żaluzje aluminiowe są funkcjonalne, estetyczne i dostępne w bogatej gamie kolorystycznej. Te, których barwy do złudzenia przypominają naturalne drewno, mogą bez trudu imitować ich droższy wariant – czyli właśnie żaluzje drewniane.

Dekoracje okienne wykonane z aluminium posiadają niemal identyczne zalety, jak te z drewna:

  • zapewniają prywatność;
  • chronią przed słońcem;
  • są łatwe w użytkowaniu.

Minusy? Wskazać można w zasadzie dwa:

  • nagrzewają się bardziej, niż żaluzje drewniane (mówimy oczywiście o okresie letnim);
  • nie są idealne dla osób, którym szczególnie zależy na dekoracjach wykonanych z naturalnych materiałów.

Są za to i zalety, którymi mogą poszczycić się żaluzje wykonane z aluminium:

  • dużo łatwiej znoszą warunki panujące w kuchni czy w łazience;
  • są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu w czystości.

Żaluzje aluminiowe vs drewniane pod kątem ceny

To właśnie tutaj dostrzegamy największe różnice. Przyjmując standardowe i najpowszechniejsze rozmiary okna, musimy liczyć się z wydaniem dużo wyższej kwoty na żaluzje wykonane z drewna.  Ich koszt to od 250 złotych brutto w górę. Żaluzji aluminiowych – od 100 złotych brutto. Ceny mogą oczywiście być wyższe/niższe, w zależności od rozmiaru okna, natomiast dla porównania używamy przybliżonych cenników dla okien najbardziej popularnych, jeśli chodzi o ich rozmiar.

Jak widać, na żaluzjach aluminiowych można sporo oszczędzić, nie tracąc przy tym na estetyce dekoracji okiennych. Jeśli zatem dotychczasowe osłony wymagają wymiany, a z uwagi na sytuację ekonomiczną nie jesteśmy w stanie zakupić żaluzji drewnianych, warto rozważyć aluminiowe – w kolorze imitującym drewno. Pełen zestaw kolorystyczny dla żaluzji aluminiowych można znaleźć tutaj: kolorystyka żaluzji aluminiowych.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek dodatkowe pytania odnośnie „zamienników” żaluzji drewnianych, serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą i umówienie się na bezpłatny pomiar i wycenę!

 

Żaluzje na wymiar - wady i zalety
Osłony okienne dla różnych okien