AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Uncanny Counter plakat

The Uncanny Counter -walka ze złem z żaluzjami w tle

Polub ten wpis!

Fani „Supernatural”, którzy natknęli się na koreański serial „The Uncanny Counter” (z 2020-ego roku),  z pewnością dostrzegli pewne podobieństwa pomiędzy tymi produkcjami. W obu tych serialach głównym wątkiem jest bowiem walka z siłami nadprzyrodzonymi.  Bohaterowie koreańskiego serialu tworzą grupę „łowców zjawisk paranormalnych”, skupiającą się na walce z duchami, które powróciły do świata żywych i wykorzystują ludzi do własnych celów (np. poprzez ich opętanie i kierowanie czynami swoich ofiar). Nie brak tu również starć z demonami, co dodatkowo nasuwa skojarzenia z „Supernatural”. Jednak w tym miejscu podobieństwa w zasadzie się kończą (może poza jednym, ale o tym za chwilę).

Trzeba pamiętać, że „The Uncanny Counter” to produkcja koreańska, a zatem osadzona w realiach Korei Południowej – wierzeń i tradycji związanych z tym krajem. Dodatkowo główni bohaterowie mogą przypominać bardziej grupę „Supermanów” niż braci Winchester z „Supernatural”. Za dnia pracują w makaroniarni, nocami wyruszają na łowy, by walczyć ze złem. Kolejną różnicą jest fakt, że koreańscy Łowcy posiadają zdolności nadprzyrodzone, takie jak choćby psychokineza, umiejętność uzdrawiania czy „wyczuwania” zła z odległości wielu kilometrów. Dla miłośników produkcji o siłach nadprzyrodzonych, thrillerów i tajemnic (dodatkowo przepełnionych akcją), jest to z pewnością pozycja, z którą warto się zapoznać.

My natomiast postanowiliśmy zapoznać się z dekoracjami okiennymi, wykorzystanymi w koreańskiej wersji „Nie z tego świata” 😉

Żaluzje, żaluzje, żaluzje!

To właśnie ta dekoracja okienna została wybrana przez scenografów, projektujących plan filmowy dla „The Uncanny Counter” (i to kolejne podobieństwo do „Supernatural”, gdzie również królowały żaluzje). Dekoracja ta zdobi okna makaroniarni, w której pracują główni bohaterowie, ale można też dostrzec ją w szkole, do której uczęszcza osiemnastoletni So Mun, jeden z Łowców.

Bardziej tradycyjne dekoracje?

Wprawne oko Widza z pewnością je wychwyci. Chociaż żaluzje drewniane i aluminiowe są najłatwiej dostrzegalnymi dekoracjami okiennymi w „Uncanny Counter”, to w tle różnych lokalizacji zauważyć można bardziej tradycyjne i ozdobne dekoracje okienne. Nie zawsze są one bardzo wyrafinowane, ale zdarzają się też drewniane „perełki”, które zdecydowanie nadają oknom niepowtarzalnego klimatu.

Same osłony okien nie odgrywają w serialu tak istotnej roli, jak choćby te użyte w „Dziewczynie Znikąd”, jednak stanowią one znakomite uzupełnienie scenografii i wpisują się w nią idealnie. Mogą też stanowić ciekawą inspirację dla osób poszukujących drewnianych dekoracji okiennych – ozdobnych i kojarzących się z Azją 🙂

 

Jaka dekoracja okienna sprawdzi się w łazience?
Girl From Nowhere i bogactwo dekoracji okiennych