AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Białe rolety zewnętrzne Łódź

Wygoda i nowoczesność – rolety zewnętrzne

Polub ten wpis!

Współczesne rolety zewnętrzne , w przeciwieństwie do swoich poprzedniczek sprzed lat, są estetyczne i łatwe w obsłudze. Wiele z nich wyposażonych jest w mechanizm, który – kontrolowany za pomocą pilota – unosi i opuszcza ciężkie rolety za nas. Nie wkładamy więc w tę czynność żadnego wysiłku, a roletami możemy operować nawet kilka razy w ciągu doby.

Więcej, niż zabezpieczenie

Rolety antywłamaniowe pełniły kiedyś wyłącznie tę właśnie rolę – stanowiły dodatkową ochronę lokalu. Nowoczesne rolety zewnętrzne to jednak znacznie więcej, niż uniemożliwienie dostępu do wnętrza intruzom. To cały system, który pozwala łatwo regulować zarówno dostępem światła do wnętrza, jak i temperaturą, jaka w nim panuje.

Rolety zewnętrzne służą swoim użytkownikom przez cały rok. Wiosną i latem utrzymują wewnątrz chłód, jesienią i zimą zatrzymują w mieszkaniu ciepło. Takie korzystanie z rolet pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd i gaz, niweluje bowiem w dużym stopniu konieczność korzystania z wentylatorów w okresie upałów, czy dogrzewania wnętrza w czasie jesieni i zimy.

Estetyka w parze z funkcjonalnością

Rolety zewnętrzne przeszły długą drogę nie tylko pod względem użyteczności, ale i wyglądu. Dostępne w bogatej gamie kolorystycznej – zawsze estetyczne i dziecinnie łatwe w obsłudze. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu, stanowią jednocześnie zabezpieczenie, funkcję termoregulacji, jak i ozdobę okien. Wystarczy przyjrzeć się roletom antywłamaniowym wykonanym przez naszą firmę, by przekonać się, że te osłony okienne można bez trudu wpisać w kategorię okiennych dekoracji.

Rolety przyszłości?

Tak naprawdę nie musimy czekać na dodatkowe możliwości oferowane przez rolety zewnętrzne. Na polskim rynku istnieją systemy pozwalające swobodnie zarządzać tzw. inteligentnym domem, wprost z telefonu komórkowego. Jedną z opcji jest możliwość podłączenia do systemu rolet zewnętrznych – definiowania czasu ich opuszczenia i podnoszenia zgodnie z naszymi preferencjami. Raz zapamiętana przez system konfiguracja, będzie zarządzać roletami w naszym imieniu, nawet gdy będziemy poza domem czy mieszkaniem. Gdy zmienią się nasze potrzeby w zakresie przepuszczania światła do wewnątrz (np. podczas jesieni czy zimy), wystarczy zmienić ustawienia w aplikacji.

Biorąc pod uwagę postęp technologiczny w zakresie „inteligentnych domów” i sprzętów gospodarstwa domowego, którymi możemy zarządzać za pomocą telefonu, z pewnością na przestrzeni najbliższych lat doczekamy się kolejnych udogodnień. I pomyśleć, że jeszcze trzy dekady temu, opuszczanie i podnoszenie rolet zewnętrznych wymagało użycia tak dużej siły, że korzystało się z nich niemal wyłącznie podczas wakacyjnych wyjazdów! Jak widać, zmieniło się wiele, a zmieni się znacznie więcej – i raczej nie będziemy musieli na te zmiany czekać długo 😉

Po więcej informacji o naszych roletach zewnętrznych, zapraszamy na dedykowaną im stronę lub do kontaktu z naszą firmą!

Osłony okienne na miarę XXI-ego wieku
Współczesne osłony okienne a ich pierwowzory