AleRolety - Łódź
EKOLOGICZNE Z REGULACJĄ NASŁONECZNIENIA ELEGANCKIE

Żaluzje drewniane - kuchnia

Żaluzja żaluzji nierówna

Polub ten wpis!

Żaluzje z hipermarketów są zazwyczaj solidniej wykonane, niż omawiane wcześniej plisy i rolety materiałowe. Mogą okazać się produktem, na który wielu się zdecyduje. Za jakością wykonania idzie jednak i cena. Mimo tego, że żaluzje drewniane z marketów budowlanych kosztują kilkakrotnie więcej niż wspomniane wcześniej osłony okienne (pochodzące z tych samych źródeł), nadal obciążone są typowymi dla produktów „marketowych” wadami.

Czego brak żaluzjom z marketów?

Przede wszystkim elementów stabilizujących dekorację okienną – tak, by dokładnie pokrywała ona szybę i nie poruszała się na boki. A także precyzji wykonania. Dla okien standardowych można zaryzykować zakup żaluzji z marketu (licząc się jednak z wydatkiem kilkuset złotych, jeśli chcemy zakupić żaluzje drewniane). Wybór żaluzji wciąż jednak odbywa się „na oko” i kupujemy tę, która najbliższa jest wymiarom naszego okna. Samodzielny montaż też może napotkać trudności, zwłaszcza, że opcje montażu są zwykle trzy – rama okna, wnęka okna lub ściana. Jest to metoda inwazyjna, bez względu na to czy będziemy wiercić w ścianie czy w ramie okiennej. Może to być dodatkowy stres, szczególnie w sytuacji, w której wykonamy pracę niestarannie (źle obliczymy miejsce nawiercenia) i konieczna będzie korekta.

A zalety?

Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że dekoracje okienne kupowane w marketach budowlanych są:

  • łatwo dostępne;
  • tańsze od tych na wymiar;
  • gotowe do zakupu i montażu w ciągu jednego dnia.

Jeśli zatem szukamy żaluzji drewnianych lub aluminiowych i jesteśmy zdecydowani na zakup w markecie, pamiętajmy o kluczowych kwestiach:

  • najdokładniejszym, w ramach naszych możliwości, dokonaniu pomiarów okna;
  • przygotowaniu narzędzi niezbędnych do montażu;
  • podjęciu decyzji o tym, w którym miejscu zamontujemy żaluzje;
  • ostrożnym i dokładnym wywierceniu otworów, w których dekoracja zostanie przez nas przymocowana.

Warto też sugerować się opiniami Klientów i wybrać najczęściej polecany model osłony – zwiększy to szanse, na jej dłuższe użytkowanie. Pozwoli nam również na sprawdzenie, czy żaluzje spełniają swoje funkcje w oknach, w których je zamontujemy (przede wszystkim zaciemnienie pomieszczenia i ochrona przed przegraniem od promieni słonecznych).

Czy zatem warto inwestować w żaluzje na wymiar?

Naszym zdaniem warto. W zasadzie całą pracę wykonają za nas specjaliści – Klient podejmuje wyłącznie decyzję odnośnie modelu i koloru żaluzji. Pomiar (w większości firm produkujących osłony okienne, jest nieodpłatny). Doświadczeni specjaliści zadbają również o stabilizację żaluzji, która pozwoli utrzymać ją w miejscu i pokryć całą powierzchnię okna. Również montaż przebiegnie sprawnie, ponieważ doświadczeni eksperci są w stanie dokonać go zarówno szybko, jak i dokładnie.

Decyzja o tym, skąd Klient zakupi żaluzje, podejmuje on sam. Może się okazać, że te z marketów budowlanych będą na tyle dobrze wykonane, że posłużą przez kilka lat. Jednak bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że żaluzje na wymiar to inwestycja na wiele sezonów, objęta gwarancją i, co równie ważne, pozwalająca na pozostanie w kontakcie z producentem i uzyskiwaniu szczegółowych informacji odnośnie dekoracji (choćby na temat pielęgnacji żaluzji).

Jeśli zatem są Państwo zainteresowani dokonaniem zakupu żaluzji drewnianych lub aluminiowych pasujących jak ulał do konkretnego okna lub okien, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy i umówienia się na bezpłatny pomiar i wycenę. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na Państwa pytania i rozwieją ewentualne wątpliwości. A efekty naszych prac mówią same za siebie – wystarczy przejrzeć nasze realizacje!

Zadbane żaluzje aluminiowe i drewniane
Jaka osłona okienna, jeśli mamy w domu psa?